Şirket Haberleri

İçdaş’ın fabrikası konuta dönüşüyor

Güneşli’de yer alan îçdaş’ın eski fabrika arazisinde yapılacak 250 milyon dolarlık proje için ilk kazma vuruldu. Projeyi Aydınlı inşaat ve Metal Yapı Konut ortaklaşa gerçekleştirecek. Projenin lansmanınm önümüzdeki eylül veya ekim ayı gibi yapılması planlanıyor. 112 dönümlük alandaki projede bin 450 konut ve 40 dükkan yer alacak. Projenin inşaatı 2017 yılında tamamlanacak.


Güneşli’de yer alan tçdaş’m eski fabrika arazisinde yapılacak proje için ilk kazma vuruldu. Bölgenin 112 dönüm büyüklüğü ile tek parça en değerli arazisinde hasılat paylaşım modeliyle yapılacak projeyi Aydınlı İnşaat ve Metal Yapı Konut ortaklaşa gerçekleştirecek. Aldığımız bilgiye göre 250 milyon dolara mal olacak projenin lansmanınm eylül veya ekim ayı gibi yapılması planlanıyor. Projenin 2017 yılında tamamlanması öngörülüyor.

İçdaş’ın fabrikası

Projeyle ilgili bilgi veren Aydınlı inşaat Genel Müdür Yardımcısı Alpay Çepni, detayları yeni netleşen projeye göre konut ve cadde dükkanlarının yapılacağını ifade ediyor.

DETAYLAR NETLEŞTİ

İstanbul Güneşli’de bulunan ve 196ı yılında kurulan Içdaş Fabrikasında 2009 yılında üretim durmuş ve şirket tesislerini Çanakkale Biga’ya taşımıştı. 2013 yılında fabrikayı söküp araziyi tamamıyla boşaltan İçdaş gazetelere ilan vererek 112 dönümlük arazisini ‘hasılat paylaşımı modeli’ ile değerlendirmek istediğini açıklamıştı. Birçok şirketin girdiği ihalede ipi Aydınlı ve Metal Yapı Konut göğüsledi. Daha evvel Koru Florya’da projeyi ortak yürüten iki şirket, İçdaş arazisi için de birlikte yol alacak.


Merakla beklenen projenin detaylarını Ekonomist’e anlatan Aydınlı İnşaat Genel Müdür Yardımcısı Alpay Çepni, arazinin konumuna göre en etkin projeyi oluşturmak adına çok büyük iç alanlar ve avlular ürettiklerini kaydediyor. Blokların birbirinin görüşünü hemen hemen hiç engellemediği bir mimari konsept hazırladıklarını dile getiren Çepni, bu proje için, “Bölgenin en büyük ve yüksek vizyonlu projesi olacak” diye konuşuyor. Projenin arazi bedeli hariç 250 milyon dolara mal olması planlanıyor.

Uzun zamandır yapılacak projenin beklendiği Güneşli’deki arazisinde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Projede konutların yanında dükkanlar da var. Projeye göre bin 450 daire ve 40 dükkan inşa edilecek. Projenin lansmanınm önümüzdeki eylül veya ekim ayında yapılması planlanıyor. İnşaatın tamamlanmasından sonra projede yaşamın ise 2017’nin son çeyreğinde başlayacağı öngörülüyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu