Şirket Haberleri

IC Holding beş yılda 8 kat büyüdü

İnşaat, turizm, sanayi, enerji, elektrik dağıtım ve üretim, havalimanı ve deniz limanı yatırım ve işletmeciliği gibi pek çok alanda 50 şirket ve 2 bin çalışanla faaliyetlerini yürüten IC Holding, inşasını üstlendiği Üçüncü Köprü projesine odaklanmış durumda. Geçen beş yıllık süreçte sekiz kat büyüyerek dikkatleri çeken ve 5,6 milyar TL ciroya ulaşan IC Holding, bu yıl da ciddi bir sıçramayla 8 milyarTL ciro hedefliyor.

IC Holding

Grubun yatırım planları hakkında bilgi veren IC Holding CEO’su Semih Ergür, “inşaat grubumuzun İtalyan ortağımız Astaldi ile birlikte üstlenmiş olduğu Üçüncü Köprü’yü de içine alan Kuzey Marmara Otoyolu Projesi için çalışmalarımız son hızla devam ediyor. Ayrıca Rusya’daki otoyol projelerimizle yurtiçindeki diğer projelerimizin yapımı ise 2014 yılında olduğu gibi 2015 yılında da tüm hızıyla devam edecek” diyor.

Grup, inşaat, enerji, havalimanı, turizm sektörlerindeki mevcut iştiraklerine 2014 yılında yaklaşık 2,1 milyar dolar ilave yatırım gerçekleştirdi. Bu yıl ise 1 milyar dolar yatırım yapacak. Semih Ergür, Alman ortakları Fraport ite birlikte işlettikleri Antalya Havalimanı iç ve Dış HatlarTerminalleri ile ilgili olarak terminal ve yolcu güvenliği, yolcu konforu ve memnuniyeti ile enerji verimliliği hususlarında 2015 yılında geliştirme yatırımları planladıklarını kaydediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu