Şirket Haberleri

Horoz Lojistik yeni işbirlikleriyle güçlenecek

TÜRKİYE ekonomisinin büyümesinde büyük rol oynayan lojistik sektörünün geleceğini özellikle Türkiye açısından olumlu gördüğünü ifade eden Horoz Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Taner Horoz, sektörün kısa sürede dünya standartlarına yaklaşan bir hizmet kalitesi oluşturduğunu vurguluyor. Lojistik üs konusunun sadece mesleki makalelerde yer alan bir kavram olmadığının altını çizen Horoz, “Orta vadede lojistik sektörü, sadece büyük oyuncularla kaliteli butik hizmet üreten firmaların hizmet verdiği bir alan olacak” diyor.

Horoz Lojistik

YURTDIŞINDA İDDİALI

2014’ün ilk altı ayım 270 milyon TL, yılı ise 605 milyon TL’lik bir ciroyla kapatan Horoz Lojistik, 2015’te de yüzde 10-12 büyüme ile 670 milyon TL ciro hedefliyor. Horoz, 2015’te yeni ürün ve coğrafyalara konsantre olma hedefinde. Firmanın olgunlaştıracağı yeni ürünler arasında savunma sanayi ve havacılık sektörlerine yönelik olanlar ön plana çıkacak. 2015’teki bir diğer hedefin yeni destinasyonlarda partnerlerle iş geliştirmek olduğunu söyleyen Horoz Lojistik yetkilileri, “Yurtdışında bireysel hareket etmek yerine, SDV ile deniz ve hava yolunda yürüttüğümüz network çalışmamız gibi, uluslararası kara yolunda da önemli firmalarla yaptığımız iş birlikleriyle bu network’ümüzü ve gücümüzü geliştirmeyi planlıyoruz” diyorlar. Yurtdışındaki yatırımlarını iş ortaklarının yapmasını planlayan Horoz Lojistik, Türkiye’deki yatırımlarını geliştirerek iş ortakları için doğru ve tercih edilebilir partner olmayı hedefliyor.

İHTİYAÇLARA HIZLI ÇÖZÜM

Horoz Lojistik, yoğunlaştığı beyaz eşya ve elektronik sektörlerinin yanı sıra perakende, yapı, lastik ve gübre sektörlerine de entegre lojistik hizmeti sunuyor. 600 milyon TL civarındaki bütçesiyle, yurtiçinde ve dışında yaygın bir yapılanmaya sahip olan firma, her türlü taşıma modunu depolama ve gümrükleme gibi hizmetlerle entegre ediyor. Müşterilerine “tek muhatapla” bütün lojistik süreçlerini yürüterek kolaylık sağlayan firma, ekonomik avantajın yanı sıra operasyon bakımdan da bü-yük fayda sağlıyor.


“Horoz Lojistik olarak müşterilerimize sınırsız  özel çözümler üretebiliyoruz” diyen Taner Horoz, “Bu anlamda kendimizi, hava, kara, deniz, demiryolu, yurt içi ve dışı, depolama gibi lojistiğin bir alanında yer almanın ötesinde, bir bütün olarak en fazla faydayı sağlayabilecek şekilde konumlandırmaya çalışıyoruz. İhtiyacı daha yüksek ve kompleks olan firmalara daha fazla fayda yaratabiliyoruz. Bu hizmetimizin içinde en önemli olan süreçlerden biri, dizayn ve lojistik süreçleri mühendisliği konusunda firmalara verdiğimiz destek. Bu konuda çok iddialıyız” diyor.

Firma, sunduğu analiz/mühendislik hizmetleriyle, müşterilerinin tedarik zinciri’yapılanmaları için gereken “karar destek” fonksiyonunu yerine getirerek, rekabette farklılaşabilmelerine katkıda bulunuyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu