Şirket Haberleri

Her yere Bursa Kebap Evi açacaklar!..

BURSA Kebap Evi, Türkiye’de francihising sistemiyle istikrarlı bir şekilde büyüyen bir marka. Şirketin şube sayısı 40’a ulaştı. Bir süredir yurtdışmda da büyüme planlan yapan şirket, bu doğrultudaki ilk olarak Almanya merkezli Yaka Etu-i gmbh ve Rixos Teppiche gmbh ile master franchise sözleşmesi imzaladı. Yapılan anlaşmaya göre, ilk yedi şube için 350 bin euro master franchise bedeli alındı, tik açılacak şubelerden sonra açılacak her şube içinde 50 bin euro franchise bedeli talep edilecek.

TÜRKİYE’DEN USTA

Bursa Kebap Evi’nin Avrupa’daki master franchise haklarını satın alan Yaka Etui gmbh ve Rixos Teppiche gmbh, AL-İS Bursa Kebap Haus gmbh ismiyle bir şirket kurdu. İlk şubeyi Eylül 2014’te Almanya’nın Saarbrücken şehrinde açacaklarını belirten Bursa Kebap Evi’nin master franchisee’si İsmail iğneci, “Bu markayı Avrupa’ya sadece Türkler için değil AvrupalIlar için de getiriyoruz. Onların damaklarına hitap edeceğimizden hiç kuşkumuz yok” diyor.

2015 yılı sonuna kadar 3 milyon euro yatırım yapmayı planlayan Bursa Kebap Haus, aynı zamanda burada bir üretim tesisi de kuracak, ilk etapta Almanya, Hollanda, Avusturya, Fransa, Belçika, Lüksemburg ve İsviçre’de 11 şube açılacak. Önümüzdeki beş yılda ise Almanya’da 30, İsviçre ve Avusturya’da dörder, Fransa’da yedi, Hollanda’da üç, Belçika’da üç, Lük-semburg’da bir şube açılması hedefleni-‘ yor. Bursa Kebap Haus, et ve süt ürünleri dışındaki tüm lojistiği Türkiye’deki genel merkezden ihraç edecek. Üretimin başına Türkiye’den ustalar yönlendirilecek. Et ve süt ürünleri için helal belgeli ve Avrupa standartların da üretim yapan bir partner firma ile anlaşma yapılmış. Bunların dışındaki dekorasyon malzemeleri, mimari destek, operasyonel destek ve mutfakta kullanılacak kuru malzemeler Türkiye’den gönderilecek.

CİDDE’YE ŞUBE

Bursa Kebap Evi’nin yurtdışı büyüme planları sadece bunlarla sınırlı değil. Şirket, Avrupa’nın yanı sıra Suudi Arabistan, Kuveyt ve Ka-tar’da şubeler açmaya hazırlanıyor. Bunun için Suudi ArabistanlI bir şirket ile ön protokol imzalanmış. Suudi Arabistan’da ilk şubeler Ekim 2014’te Cidde’de açılacak. Hemen ardından Mekke ve Medine’de şubeler açılması hedefleniyor. Kuveyt ve Katar’da da benzer şekilde yerel bir partner bulan Bursa Kebap Evi, bu iki ülkede de restoranlar açmaya hazırlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu