Şirket Haberleri

HD Holding “Hedefimiz restoran sayımızı 500’e çıkarmak”

HD Holding’in temelleri 1995 yılında Hakan Demirağ’ın, Ankara’da ilk HD İskender restoranını açmasıyla atılıyor. Geleneksel ve lezzetli bir Türk yemeğini, tüm ritüellerini de koruyarak herkesin ulaşabileceği şekilde sunma hedefiyle yola çıkan Demirağ, Ankara’nın ardından İstanbul ve diğer illerde restoranlar açmaya başlıyor. HD İskender, iskenderi AVM’lere taşıyan ilk marka oluyor. Ardından 1999 yılında HD Döner, 2010 yılında Pidem ve 2013 yılında Pideko markaları yaratılıyor.

Şu anda neler yapıyorsunuz, HD markası nerede?

Bugün HD Holding 250’den fazla restoranda 3.000’den fazla kişiye istihdam sağlıyor, yılda 30 milyondan fazla misafir ağırlıyor. Bugün 50’ye yakın ilde restoranlarımız yer alıyor. Yeni illere lezzetlerimizi taşımaya devam ediyoruz.

Hangi markalarınızda franchise ile büyüyorsunuz?

HD İskender ve Pidem markalarımız franchise sistemi ile büyümesi devam ediyor. Hem yeni açılacak hem de mevcut projelerimiz için adaylarımız ile görüşüyoruz.

Franchise bedellerinizden bahseder misiniz?

Franchise bedelimiz 200 bin TL olup, yatırım bedelleri proje babında değerlendirilmektedir.

Kaç ülkeye ihracat yapıyorsunuz?

Yurtdışındaki ilk restoranımızı Mayıs ayında Azerbaycan’da açtık. Bakü’deki Pidem restoranımız için ihracat yapıyoruz. Yurtdışında da hızlı büyümek için çalışmalarımız devam ediyor.

Kısa ve uzun vadedeki hedeflerinizi öğrenebilir miyiz?

Ana hedefimiz, lezzetlerimizi yeni restoranlar açarak daha fazla misafirimizle buluşturmak, yeni yatırımlarımızla birlikte daha fazla kişiye daha istihdam sağlamak. Türk mutfağının lider temsilcisi olarak çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz. Restoran sayımızı yeni franchising sistemimizin de desteğiyle 500’e çıkarmayı hedeflerken, istihdam edeceğimiz kişi sayısını da artırarak HD ailesini büyüteceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu