Şirket Haberleri

Hatipoğlu’nun yarısı Happy’nin oldu

Perakende sektöründe 2015 yık birleşme ve satm almalar açısından hareketli başladı. Carrefoursa’ıun İsmar’m 26 şubesini satm almasının ardından Happy Çenter da bir satm alma işlemine imza attı. Altun Ailesi’ne ait Happy Çenter, Türkiye Perakendeciler Federasyonu eski Başkanı Selamet Aygün’e ait Hatipoğlu’nun 17 ve Ismar’m dört şubesinin yeni sahibi oldu.


Birleşme ve satın almalann hızla arttığı gıda perakende sektörü, 2015’e de hızlı girdi. Yıl sonunda Anadolu Grubu’nun Migros’u, Carrefoursa’nın Ismar’ın 26 şubesini satın almasının ardından Altun Ailesi’ne ait Happy Çenter da Hatipoğlu’nun 17 ve îs-mar’ın dört şubesini satın aldı. Hati-poğlu Marketler Zinciri, Türkiye Perakendeciler Federasyonu eski Başkanı Selamet Aygün’e ait. İşmar ise Akyürek Holding’e ait bulunuyor.

Rami’de uzun yıllar gıda toptancılığı yaptıktan sonra Happy Çenter markasıyla perakende işine giren Altun Ailesi, son dönemde perakende sektöründeki atılımıyla dikkat çekiyor. İstanbul Anadolu Yakası’nda güçlü olan Hatipoğlu mağazalarını almasının ardından bu bölgedeki etkinliğini artıran Happy Center’ın mağaza sayısı 118’e ulaştı. İstanbul’un dışında Balıkesir, Bursa, Çanakkale ve Kocaeli’nde de mağazaları bulunan Happy Center’ın önümüzdeki dönemde de yeni satın almalarla büyümesini sürdüreceği ifade ediliyor.

Happy center

inorganik büyüyerek mağaza sayısını artıran Happy Çenter, diğer taraftan üretim yatırımlarına da devam ediyor. Günlük 20 bin kilogramlık 45 farklı unlu mamul üreten şirket, bu alandaki kapasitesini artırmak için yeni bir yatırım hazırlığında. Yeni tesis için Haramidere’de arsa satın alan Happy Çenter, iki yıla kadar kasap, şarküteri ve lojistik tesislerini tamamlayacak üretim kapasitesini yüzde 200’ün üzerinde artırmayı planlıyor.

31 MAĞAZASI VARDI

Türkiye Perakendeciler Federasyonu eski başkanı Selamet Aygün’ün yönetim kurulu başkanı olduğu Hatipoğlu bir aile şirketi. Şirketin kurucuları Bilal, Mehmet, Selamet ve Recep Aygün kardeşler, Kastamonu’nun Cide ilçesine bağlı Yurtbaşı köyünden 1970’li yıllarda İstanbul’a gelerek Anadolu Yakası’nda pazarcılık yapmaya başladı. Türkiye’de perakende sektörü gelişmeye başlayınca organize perakende sektörüne girme kararı alan kardeşler, ilk mağazalarını 1997 yılında açtı. 2008 yılında bünyelerine kattıkları sekiz yeni mağazayla dikkatleri üzerine çeken şirketin 31 mağazası ve 882 çalışanı bulunuyordu. Hatipoğlu’nun kalan 14 mağazasını da satmayı planladığı konuşuluyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu