Şirket Haberleri

Güllüoğlu yeni menüsü ile atağa kalkıyor

Faruk Güllüoğlu, 2015 yılıyla birlikte, Antep mutfağının esintilerini dünya mutfağının farklı lezzetleriyle birleştirdi.


Markanın Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Güllü, değişen tüketici beklentilerine yanıt verecek çalışmalara hız verdiklerini söyledi. Faruk Güllü,”2014 bizim için kontrollü büyüme yılı oldu. Mağaza sayısındaki artışın yanında operasyonlarımızı da genişlettik. %40 oranında ciro artışı gerçekleştirdik. 2015 yılı sonunda 80 mağazalık büyüklüğe erişmeyi ve % 30 ciro artışı hedefliyoruz”dedi. 2014 yılında 100 milyon TL’lik ciroya ulaştıklarını belirten Faruk Güllü, Türkiye çapın daki 54 mağazada geçtiğimiz sene 4.5 milyon müşteriyi ağırladıklarını vurguladı. Misafirlerimizden sürekli yemek servisi olması yönünde talepler alıyorduk. Tatlı dışında yemek de isteyen müşterilerimizin samimi istekleri bizi uzun bir düşünme ve araştırma sürecine yönlendirdi. İşin uzmanlarına da niştik ve kaliteyi tüm diğer ürünlerde de göstermeye çabaladık. Bu biraz da öze dönüşümüz diyebiliriz. Yeni mönünün kısa sürede müşteriler tarafından hızla algılandığını ve beğenildiğine dikkat çeken Faruk Güllü, “En çok ev mantısı satıyoruz”dedi.

Güllüoğlu yeni menu

“Yeni yılda Kıbrıs ve Ankara’dayız”

Faruk Güllü 2015 hedeflerini şöyle müjdeledi: “2015 yılı sonunda hedef bölgemiz Ankara ve çevre illeri olacak. Gün geçtikçe büyüyen markamızın başkentte yapılacak olan imalathanesi yaklaşık 5000 m2 olacak ve birçok Anadolu kentine ulaşmamızı sağlayacak. Bir diğer önemli yatırımımız da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olacak, ilk mağazamız ile şubat ayında Lefkoşa’da faaliyette olacağız…


Faruk Güllü: “Şu an Azerbaycan’da 2, Estonya’da 1 olmak üzere 3 yurtdışı şubemiz var. Ürünümüz özellikle Ortadoğu’da bilinen ve sevilen bir tat, ancak biz doğru master franchise ile ilerleyerek, kalitemizi birebir o bölgelere taşımak istediğimizden dolayı yavaş ilerliyoruz. Baklavada yakaladıkları kaliteli ürün ve hizmet anlayışını daha geniş yelpazede sunmak, müşteri ve pazar beklentilerine cevap verebilmek düşüncesiyle yeni menüyü oluşturduklarını ifade eden FarukGüllü şunları söyledi:”Me-nüleri oluştururken ismini de yansıttığımız İstanbul’dan yola çıktık. Bazıları neden Gaziantep değil diyebilir ancak biz İstanbul gibi birçok medeniyete başkentlik yapmış, Türk kültürünün birçok izini taşıyan ve kendinde barındıran İstanbul’un yaşamından ve tadından ilham alarak, Türk ve dünya mutfağından seçme lezzetlerle kültürümüzü devam ettirmeyi amaçlıyoruz. Yeni menümüzü de köklerimizi aldığımız Antep yemeklerinden ve Osmanlı mutfağından esinlenerek dünya mutfaklarından gelip damak tatlarımıza yerleşmiş yemeklere yeni yorumlar katarak oluşturmaya çalıştık.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu