Şirket Haberleri

Franchise ile 2025’te 225 kliniğe ulaşacak

11 yıldır sağlık sektöründe faaliyet gösteren DentGroup, alanında bir ilki gerçekleştirerek franchise ile büyüyor. Bugün 12 şubesi bulunan grup yıl sonuna kadar beş şube daha açacak. Bu sistemle 2025 yılında 225 şubeye ulaşılması hedefleniyor. DentGroup Yönetim Kurulu Başkam Efe Çelebi, “Bu yıl başta Körfez ülkeleri olmak üzere yurtdışmda da klinikler açmaya başlayacağız” diyor.

Temelleri 2006 yılında Estetik Diş Hekimi Efe Çelebi ve Ortodonti Uzmanı Dr. Cihan Çapan tarafından atılan DentGroup, daha sonra Pedodonti Uzmanı Neşve Çetin Kayabaşoğ-lu’nun da gruba dahil olmasıyla birlikte büyümeye odaklandı. 2012 yılına kadar İstanbul’da Bağdat Caddesi ve Göztepe’de iki şubesi bulunan grup, o dönemde 0-12 yaş çocuklara özel diş tedavi hizmeti veren ‘DentGroup Kids’ markasını da yarattı. Son beş yıldır büyümeye hız veren grup bugün 12 şubeye sahip. 200’e yakın çalışanı ve 80 bin civannda kayıtlı hastası bulunan grup, yıl sonuna kadar 17 şubeye ulaşmayı hedefliyor. DentGroup, geçen yıl yüzde 63’lük büyüme oranıyla 18 milyon TL ciroya ulaştı. Bu yılki ciro hedefi ise 27 milyon TL. Şirket yıl sonuna kadar 70 kişiyi daha bünyesine katmayı da planlıyor.

DentGroup

FRANCHİSE İLE BÜYÜYOR

DentGroup Yönetim Kurulu Başkanı Efe Çelebi, franchise ile büyüdüklerini söylüyor. Çelebi, “Hızlı büyümek için franchise sistemimizi geliştirdik. Yedi franchise’ımız var. Diş kliniği konseptinde franchise sistemi olan başka grup yok” diyor. Şirket franchise yoluyla 2025 yılına kadar 225 şubeye ulaşmayı hedefliyor.

DentGroup, franchise vereceği bölgeleri İstanbul ve Anadolu diye ikiye ayırıyor. Grubun İstanbul’da öncelik verdiği ilçeler Küçükçekmece, Kağıthane, Pendik ve Üsküdar. Anadolu’da ise Bursa, İzmir, İzmit, Ankara ve Gaziantep öncelik verdikleri iller olarak sıralanıyor. Franchise koşullarında kliniğin 3-10 ünite arasında olması şartı yer alıyor. Ayrıca 150-850 metrekare arasında bir büyüklük aranıyor. Efe Çelebi, kliniğin ana cadde üzerinde olmasına da önem verdiklerini söylüyor. Çelebi, “Ortalama bir kliniğimiz 5-6 üniteden oluşuyor. Bu hacimdeki bir kliniğin yatırım maliyeti 300 bin dolar civarında.Kesinlikle en az bir tane klinikte çalışacak diş hekiminin yatınmcı olması koşulumuz var” diyor.

YURTDIŞINA DA AÇILACAK

Bu yıl konseptlerini yurtdışına da taşıyacaklarını ifade eden Efe Çelebi, yurtdışmda iki şekilde büyümeyi planladıklarını söylüyor. Çelebi, şunları anlatıyor:

“Biri master franchise şeklinde olacak. Diğerinde ise önce kendimiz şube açıp biraz pazan gördükten sonra franchise vereceğiz. Önceliğimiz Körfez Bölgesi. Avrupa’da ise şu anda dört paıtner kliniğimiz var. Bunun sayısını artırmak istiyoruz. Hedef pazarımız ise ABD. Burada önce kendimiz şube açacağız. Sonra franchise vererek büyüyeceğiz.”

CİRONUN YÜZDE 10’U YABANCIDAN

DentGroup’un cirosunun yüzde 10’u yabancı hastalardan geliyor. Şirket en çok İngiltere, Almanya, Hollanda ve Suudi Arabistan’dan yabancı hasta alıyor. Yabancı hastaların daha çok büyük tedaviler için geldiklerini belirten Efe Çelebi, “implant ve estetik restorasyon işlemleri için geliyorlar. AB ülkelerinde tedavi ücretleri Türkiye’nin üç katı. Hem fiyat hem kalitemizle yabancıları çekiyoruz” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu