Şirket Haberleri

Fiba Emeklilik, CIV’in Hayat Portföyünü Devraldı

2013 yılı başında kurulan Fiba Emeklilik ve Hayat, CIV Hayat Sigorta’nın 35 milyon TL’lik hayat poliçelerini devraldı. Portföyün devralınmasına ilişkin olarak Hazine Müsteşarlığına yapılan başvuru, 15 gün gibi rekor bir süre içinde sonuçlanarak, 31 Ekim itibariyle geçerlilik kazandı. Yapılan bu işlem sonrasında, CIV Hayat Sigorta, Türkiye pazarından çekilmiş oldu.

pembe kurdeleAlman Falanx Grubu’na bağlı bir şirket olan CIV Hayat Sigorta, 2007 yazında kurulmuş ve Nisan 2008’de Hazine iznini alarak faaliyete geçmişti.

Hatırlanacağı üzere, CIV Hayat Sigorta, bankasürans alanında Citibank ile çalışıyordu. Ancak Citi’nin bireysel hizmetlerinin Denizbank tarafından devralınması sonrasında, CIV Hayat Sigorta, yeni bir banka ile poliçelerinin satılması konusunda anlaşma sağlayamamıştı.

Bu arada, Fiba Emeklilik ve Group Florence Nightingale’in kadın kanserleri konusunda toplumda bilinç ve farkındalığı artırmak amacıyla geçtiğimiz yıl başlattığı Pembe Kurdele projesi bu yıl AÇEV işbirliğiyle devam ettiriliyor. Pembe Kurdele Projesi’nin tanıtım toplantısı öncesinde Borsa & Finans Editörümüz Talip Yılmaz’a konuşan Fiba Emeklilik Genel Müdürü Ömer Mert, sektörde banka ayağı olmadan iş yapmanın çok zor olduğunu söyledikten sonra, “15 gün gibi rekor bir sürede Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın imzasıyla devir işlemini gerçekleştirdik. Bizim için önemli bir girişim oldu” diyor.

Pembe Kurdele Projesi hakkında da bilgi veren Mert, şunları söylüyor: “Proje kapsamında ‘Pembe Kurdele Paketi’ hazırladık. Paketin en önemli ayrıcalığı, bir kadın kanserine yakalandığınızda,

bunu belgelemenizden 30 gün sonra herhangi bir hastane faturası vesaire gerekmeden teminat tutarını sigortalıya nakit olarak ödemesi. Geçen yıldan bu yana 4 bin poliçe kestik. Kesilen poliçelerin yüzde 30’u AÇEV’e bağışlanıyor.”

Hayat branşında standart projeler haricinde de şirketlerin odak ürünlerinin olmaya başladığı görülüyor. Ömer Mert, önümüzdeki dönemde bu tarz ürünlerin daha fazla görüleceğini sözlerine ekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu