Şirket Haberleri

FARPLAS Dördüncü fabrikasını kuruyor

FARPLAS
Dördüncü fabrikasını kuruyor

Farplas, otomotiv üreticilerine iç-dış trim plastik ve aydınlatma parçalarını tasarlayan, geliştiren, üreten ve tedarik zincirinin tüm etaplarında sorumluluk alan TOSB OSB’de yerleşik, bin 500 kişinin çalıştığı yüzde 100 yerli sermayeli bir şirket. Farplas, müşteri olarak Türkiye’de yerleşik faaliyette bulunan tüm OEM’ler ve yurt-dışında da Renault, Toyota, Mercedes, Volvo ve MAN gibi müşterilere hizmet veriyor.

FARPLAS

Farplas Şirketler Grubu, 2013 yılını hedeflerini tamamen tutturarak 145 milyoû Eu-ro ciro ile kapatırken, 2014 yıl sonunda yüzde 8 ciro artışı bekliyor. Cironun yaklaşık yüzde 13’ü direkt ihracattan geliyor.Şirketin öncelikli temel ilkesi tüm paydaşların mutlu olduğu bir iş ortamını sürdürebilir kılmak olup, tek taraflı memnuniyetlerin kalıcı olmadığına inanan bir yapısı bulunuyor. Bu nedenle tüm bu süreçleri düşünüp, kuran, işleten ve sürdürülebilir kılan insanı en büyük değeri ve sermayesi olarak kabul ediyor. Bu değerden yola çıkarak sürekli öğrenmeyi, mütevazı olmayı, yetki devrini, kurumsallaşmayı, işi sahiplenmeyi, başarı odak-lılığı, müşteriye evet demeyi ve etik olmayı kendisine ilke edinmiş durumda. Sağladığı bu atmosfer, hem müşterilerinin hem de çalışanlarının güven ve memnuniyetini oluşturarak, sürekli ve sürdürülebilir büyümeyi beraberinde getiriyor.

Farplas, şu anda TOSB de üç fabrikada 40 bin m2 kapalı alanda faaliyetlerinde sürdürmekte olup, dördüncü fabrikanın inşaatı 2015 sonunda tamamlanacak. Çalışmakta olduğu müşterileriyle 2016 yılının ikinci yarısında devreye girecek yeni projelerinde tasarım şi ve geliştirme çalışmalarına başlamış durumda. Bu projeler için gerekli olan bina, altyapı, teknoloji ve insan kaynağı yatırımları da şimdiden planlanıyor. Ayrıca gelişmekte olan pazarlar ve yakın coğrafyadaki (Rusya, Hindistan, İran gibi ülkeler) gelişmeler ve fırsatlar çok yakın takip edilip değerlendirilerek, gerekirse bu bölgelere yönelik yeni yatırım kararlan alınması düşünülüyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu