Şirket Haberleri

Eraylar Akrilik, Yurtdışına Diş İhraç Ediyor

Ankara merkezli Eraylar Akrilik, kendi geliştirdiği ileri teknolojiyle ürettiği protez dişleri yurtdışına ihraç ediyor. Eraylar 35 ülkeye ihracat yapıyor.

disİç pazarda da yüzde 38 pazar payına ulaşarak bir marka yolunda iddialı bir şekilde ilerleyen şirketin başında 38 yaşındaki genç girişimci Hüseyin Aykut Kınay bulunuyor.

İlk yıllarda günlük sadece 180 takım diş üretebilen şirket yeni teknoloj ve Ar-Ge yatırımları sayesinde günlük kapasitesini 4 bine çıkardı. Mevcut üretim tesisi yetersiz kalınca 2010’da Ankara OS-TİM’deki 800 metrekare kapalı alana sahip yeni yerine taşınan şirket bu tarihten sonra hızlı bir büyüme trendi yakalamış.

Eraylar Akrilik Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Aykut Kmay, “Üretim tesisimizde bilgisayar destekli programlar kullanan yarı otomasyon bir sistemimiz var” diyor. Şirket, Eray, Eray Deluxe ve Eray Plus markalarıyla protez diş üretiyor.

2013’te 328 bin takım diş üreten şirket bunun yüzde 65’ini yurtdışı pazarlara satıyor. Fransa, Almanya, Belçika, İngiltere, İtalya, Polonya, Finlandiya, Bulgaristan, Yunanistan, İran, Suudi Arabistan, İsrail, Azerbaycan, Rusya, Kanada, Hindistan, Cezayir, Tunus ve Ürdün ihracat yapılan ülkelerden bazıları.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu