Şirket Haberleri

Enerji şirketlerine operasyon hizmeti

ELEKTRİK piyasası ticari ve operasyonel süreçlerinde 20 yıllık sektör tecrübesi ile faaliyet gösteren Perfect Solutions, üretim, perakende ve tedarik şirketlerine sunduğu hizmetlerle yarattığı fark ile tanınıyor ve sektöründe öne çıkıyor. Perfect Solutions, 2014’ten beri verdiği Online hizmetlerle kapsamlı bir yelpazede müşterilerini destekliyor. Üretim şirketlerine “Üretim Planlama ve Optimizasyon”, perakende satış şirketlerine “Stratejik Planlama ve Yönetim”, tedarik şirketlerine “Arka ve Orta ofis” hizmetleri vererek müşteri ve risk yönetimi süreçlerinin tamamını müşterisi şirketler adına yürütüyor. EPDK lisanslama sürecinden geçici kabul sürecine ve üretim santrallerinin YEKDEM dönemi ile sonrası elektrik satış süreci ve dengesizlik yönetimine kadar birçok alanda faaliyet gösteren firma, deneyimli kadrosuyla 59 ilde toplam 1.850 MW kurulu güce bu hizmeti veriyor.

Pandemi döneminde değişen tüm alışkanlıklarımız gibi elektrik piyasası ticari süreçlerine ilişkin hizmetler de uzaktan hizmet anlayışıyla kurulmuş Perfect Solutions ile daha düşük maliyetli ve kesintisiz devam ediyor.

ÜRETİM SANTRALİ MALİYETLERİ AZALIYOR

Üretim şirketleri için ticaret ekibi olarak konumlanan Perfect Solutions, tüm ticari opsiyonları değerlendirerek üretim ve varsa tüketim optimizasyonu ile maksimum gelir senaryolarını oluşturup, yönetime raporluyor. Bu sayede alınan karar doğrultusunda tüm süreç personel bulundurmaksızın daha uygun maliyet ile yöneti-lebiliyor. Resmi Gazete, Takasbank, EPDK ve EPİAŞ’ta yayınlanan yönetmelik ve duyurular günlük olarak şirketlere raporla-nıyor, bu sayede mevzuatın takibi eş zamanlı yürütülüyor.

LİSANSLAMA VE GEÇİCİ KABUL HİZMETLERİ

EPDK lisans danışmanlığı hizmeti ile üretim öncesi dönemde de hizmet sunan Perfect Solutions ekibi, Enerji Bakanlığı tarafından yürütülen kabul süreçlerinde de “Geçici Kabul Danışmanlığı” desteği veriyor. Mevzuat kapsamında tüm üretim santrallerinin ilgi odağı haline gelen Birleşik Yenilenebilir Elektrik Üretim Tesisleri (Hibrit Lisanslama) başvuru süreçleri de Perfect Solutions tarafından aktif olarak yürütülüyor.

Hibrit lisanslama hizmeti ile jeotermalden bio-kütleye tüm kaynak tipleri için 13 farklı üretim tesisine ait başvuru süreçleri sürdürülmektedir.

ENERJİ SEKTÖRÜNDE YATIRIM FIRSATLARI

Proje alımı ile enerji sektörüne giriş yapmak isteyen ya da portföyünü yeni projelerle büyütmek isteyen yatırımcılara kendi proje havuzu ile opsiyonlar oluşturabildiği gibi, talep edilen projelerde deneyimli mühendis ekibi ile değerlendirme hizmeti de sunuyor.

Neden Perfect Solutions

• Şirketler adına elektrik piyasası ticaret ve operasyonel süreçlerin tamamının yönetimini üstlenen ilk ve tek operasyon yönetim şirketi.

• “Perfect Solutions Proje Havuzu’nda yenilenebilir üretim tesisleri kapsamında devredilebilir önlisans/lisans aşamasında ve İşletmede birçok tesis bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu