Şirket Haberleri

Eataly’de şenlik var

İtalyan mutfağı ürünlerini satın alıp yiyebileceğiniz ve yedikleriniz hakkında bilgi sahibi olabileceğiniz her şeyi, aynı çatı altında toplamak amacı ile kurulan Eataly, ilk mağazasını 2007 Ocak’ta İtalya’nın Torino kentinde açmıştı.

Türkiye’deki faaliyetlerini ise Zorlu Center’daki büyük metrekareli şubesinde sürdürüyor. Restoran Türk ve İtalyan lezzetlerini misafirlerine tanıtarak onların yepyeni tatlarla tanışmasını sağlamak istiyor. Arkadaşımız idil Taraklı’nın öğrendiğine göre, İtalya ve Türkiye’de yöresel mutfakların gidip yerinde tadılmasının her zaman mümkün olmayabileceğini bu nedenle misafirlerinin gidemediği yerlerin lezzetlerini, üstelik işin ustası zanaatkar üreticilerini destekleyerek getirmeyi planlayan Eataly Genel Müdürü Osman Cenk Akın, 2018 yılına iddialı başlamış.

Eataly, geçtiğimiz yıl Ocak ayında Trattoria (Tipik İtalyan aile mutfağı ve yöresel lezzetleri), Haziran ayında Farfara (Antakya mutfağı), Ağustos ayında Gastronomika (Anadolu’da unutulmuş reçeteleri toplayarak günümüze adapte edilerek oluşturulan bir menü), Aralık ayında Polpetteria (köfte konsepti) ile müşterilerini ağırlamıştı. Bu seneye ise “Iksirli Çiftlik” ile misafirlerine Kastamonu mutfağı ve ürünlerini (siyez, mantar ve pastırma gibi önemli malzemelerini) hem mutfağında kullanıp, hem de markette satışa sunarak başladı. Kastamonu Daday’da bulunan eko turizm merkezi “Iksirli Çiftlik”in katkısız, lezzetli doğal ürünleri kullanılarak hazırlanan menü, 13 Şubat’a kadar Eataly’de lezzet tutkunlan ile buluşacak. Kastamonu yöresine özgü siyez buğdayı ve ürünleri, reçeller, marmelatlar, pekmezler, jöleler, ekşiler, turşular, tarhanalar, iksirli Çiftlik’in kendine özgü sosları gibi yaklaşık 200 çeşit özel ürün satışa sunulacak.

Firma, Mart ayında ise Carnabella ile et ve et ürünleri cenneti olmaya hazırlanıyor. Hamburgerden sosisliye yerel üreticilerin yarattığı harika lezzetleri misafirleri ile deneyimlenmeyi planlıyor. Ancak müşterilerin sadece yemek yiyerek restoranlarından ayrılmaması ve bütün geceyi kendileriyle geçirmesi için konsept çalışmalarına ağırlık veren Akın, bu kapsamda yeni sürprizlere hazırlanıyormuş. Geçtiğimiz hafta Melis Sökmen konserini gerçekleştiren Eataly, Behzat-Süheyl Uygur Yeşilcam Kaberesi, 45’likler Gecesi ve ardından da Dilek Sert Erdoğan’ı programına dahil etmiş. Mekan, her Çarşamba gününü dönüşümlü olarak Ali Poyrazoğlu ve Enbe Orkestrası ile şenlendirmeye de hazırlanıyormuş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu