Şirket Haberleri

Doğuş Holding Çocuk odaklı yatırım planlıyor

DOĞUŞ HOLDİNG

Son üç yıldır yeme içme sektörüne yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren Doğuş Grubu’nun 2014yılına damgasını vuran işi ise Garanti Bankası’ndaki hisselerinin İspanyol ortak BBVA’ya satışı oldu. Yüzde 14,89’luk hisse satışıyla gündeme gelen Doğuş Grubu’nun 2015 yılında ise hayata geçireceği yatırımlarla dikkatleri üzerine çekmesi bekleniyor. Finans, otomotiv, inşaat, medya, turizm ve hizmetler, gayrimenkul, enerji ve yeme-içme olmak üzere sekiz sektörde 259 şirketle faaliyet gösteren Doğuş Holding bu yıl yapacağı yatırımlarda yine turizm, hizmet, yeme içmeye ağırlık verirken buna çocuk odaklı yeni yatırımlart da ekleyecek.

Doğuş Holding

Son dönemde yatırımları turizm ve hizmet sektörlerine yoğunlaştırdıklarını aktaran Doğuş Holding CEO’su Hüsnü Akhan, 2015yılında da gerek turizm ile hizmetler gerekse yeme-içme sektörlerindeki faaliyetleri destekleyen yatırımlara devam edeceklerini ve yurtdışında daha fazla büyümeyi hedeflediklerini açıklıyor. Geçen yılı 10,5 milyar TL ciro ile kapatan grubun hayata geçirdiği yatırımlarla 2015’te bu rakamı 12,3 milyarTL’ye çıkarması bekleniyor. CEO Hüsnü Akhan, sözü geçen yatırımların yanı sıra bu dönemde hayata geçirmeyi planladıkları çocuk odaklı bazı önemli projeler olduğunu da söylüyor. Bu yıl sosyal sorumluluk vizyonuna bağlı olarak tam teşekküllü çocuk hastanesini kurmak üzere Acıbadem Üniversitesi ile bir protokol imzaladıklarını belirten Akhan, bu hastanenin Türkiye ve hatta bölgenin referansı olacağını dile getiriyor. Akhan, çocuk odaklı yatırım programında yer atan bir diğer projenin ise büyük ses getireceğine inandıkları ve çalışmaları devam eden kapsamlı bir çocuk bilim ve keşif müzesi projesi olduğunu aktarıyor.


2015 yatırım programında otelcilik ve marinacılığın da önemli bir yeri olduğuna işaret eden Hüsnü Akhan, bu yatırımlardan şöyle söz ediyor: “Otel yatırımlarımızı 2015 yılında da sürdürmeyi planlıyoruz. Marina-cılık alanında ise Türkiye, Hırvatistan ve Yunanistan’da toplam yat kapasitesini yaklaşık 9 bine yükselttik. Marina yatırımlarımızın bulunduğu bölgelerde mevcut talebi değerlendirmek ve daha geniş kitlelere hizmet sunabilmek amacıyla kapasiteyi daha da artıracağız!’


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu