Şirket Haberleri

DHL Express KOBİ’lere ihracatı anlattı

Uluslararası lojistik ve hızlı hava taşımacılık sektörünün lideri DHL Express, Türkiye’nin 2023 ihracat hedefleri doğrultusunda KOBİ’lerin iş ortağı oldu. KOBİ Express ve Mikro ihracat hizmetleri ile KOBİ’lerin ihracata yönelmelerini destekleyen DHL Express, yeni pazarlar yaratmak amacıyla KOBİ Express Semineri’nde KOBİ’ler ile ihracatın uzmanlarını bir araya getirdi.

DHL Express

ihracatın yaklaşık yüzde 60’ını gerçekleştiren KOBİ’lerin yeni pazarlara açılmasını desteklemek amacıyla düzenlenen KOBİ Express Semineri’ne yaklaşık 90 firma katıldı. KOBİ’ler, dış ticarete ilişkin gerekli bilgileri edinirken, birbirleri ile deneyimlerini paylaşma fırsatı da yakalamış oldu. Seminerin açılış konuşmasını yapan DHL Express Türkiye CEO’su Markus Reckling, şunları söyledi: “Geçen yıl başlattığımız ‘Mikro ihracat’ ve KOBİ’lere ihracat konusunda destek verdiğimiz ‘KOBİ Express’ hizmetleri bunlardan bazılarıdır. Türkiye’de ihracatın yüzde 60’ını gerçekleştiren KOBİ’lerin


uluslararası pazarlara daha hızlı ve daha güvenli açılması, ekonominin ve ihracatın gelişmesi bakımından son derece önemli. Bu çalışmalarla KOBİ’lerin yeni pazarlara açılmasında onlara destek oluyor ve onları cesaretlendiriyoruz. KOBİ Express ile mikro ihracat gönderileri son bir yılda iki kat arttı” dedi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu