Şirket Haberleri

CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) Körfezde Büyümeye Devam Ediyor

Müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) konusunda uzmanlaşan Lineris, 2015 yılından bu yana Dubia’deki ofisiyle bölgeye de hizmet sunuyor. Lineris son olarak bölgenin söz sahibi şirketlerinden Tycons ile işbirliği anlaşması yaparak, bölgedeki hizmet ağını ve gücünü daha da artırmayı hedefliyor.

CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) konusunda uzmanlaşan Lineris, 2011 yılında Ozan Ersen ve Emre Bayıksel tarafından kurulmuş bir şirket. Dikey uzmanlığın önemine ve ayrıştırın özelliğine inanan ortaklar, SAP CRM konusunda hizmet sunuyor. 50’nin üzerinde tamamlanmış referans proje gerçekleştirilmiş durumda. Geçtiğimiz yıllar içinde pazardaki ihtiyaçların ve teknolojik gereksinimlerin değişimlerine paralel olarak SAP’nin bu konulardaki ürün ve hizmetleri de değişti. Ürün ailesi ve hizmetler değişse de Lineris uzmanlık ala-flinfterk etmeden, bu değişime ayak uydurmayı başardı ve yenilendi.

Türkiye’deki faaliyetlerine ek olarak 2015 yılında Dubai’de ofis açan Lineris, hem Türkiye hem de Ortadoğu bölgesinde kendi alanındaki en büyük şirket olarak hizmet vermeye devam ediyor. Lineris Genel Müdürü Ozan Esen, “İmza attığımız başarılı projeler sayesinde, SAP Hybris çözümleri veya Müşteri Deneyimi denince bu coğrafyada ilk akla gelen firma olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” diyor.

Yeni anlaşma

Lineris son olarak Orta Doğu pazarında söz sahibi olan Tyconz şirketi ile bir anlaşma imzaladı. Bu anlaşma ile Türkiye coğrafyasında sağlanan kalite Ortadoğu’ya da taşınmak isteniyor. Bu birleşmeden önce de bölgede zaten başarılı bir şekilde sonuçlandırdıkları projeler olduğunu söyleyen Ozan Esen, anlaşmanın katkılarını şöyle açıklıyor: “Bu-antlaşma ile artık Tyconz şirketinin müşterilerinin de birinci tercih olarak belirleyeceği iş ortağı olmayı amaçlıyoruz. Bu işbirliği, ortak yolculuğumuz olan bölgedeki en önemli SAP partneri olma yolunda attığımız en önemli adım. Bu noktadan sonra Ortadoğu pazarında iki şirketin ismini yan yana koyarak ilerleyeceğiz. Bir kazan-kazan durumu oluşacağından eminiz.”

Hizmet ihracatı

Endüstrilerin nabzını tutarak ve sahadan gelen geri bildirimlerle şekillenen SAP ürünlerinin özellikle 2017 yılına damga vurduğunu aktaran şirket ortağı Emre Bayıksel ise 2018’de müşterilerinin aldıkları yatırım kararlarını projeye çevirdikleri ve başarılı projelerle elle tutulur değerler yarattığı bir yıl olduğunu anlatıyor. Müşteriye veya nihai tüketiciye dokunan birçok sektörde proje yaptıklarını söyleyen Bayıksel, “2018 yılı Türkiye pazarı açısından biraz daha durağan geçmiş olmakla beraber, özellikle Ortadoğu’da büyüyen müşteri portföyümüzle önemli bir hizmet ihracatı gerçekleştirdik” diyor.

Müşterileri hem büyük hemde KOBİ’ler

Lineris’in müşterilere sunduğu ürün ve hizmetlerinde ölçek bağımsız. Büyük holding ve grup şirketlerinden KOBİ’lere kadar oldukça geniş bir yelpazede değer yaratmaya çalışılıyor. Bununla beraber müşteri ölçeği, verilen ürün ve hizmetin içeriğim de değiştiriyor. KOBİ’lere; onların müşterilerini daha iyi tanımaları, daha hızlı teklif ve sipariş verebilmeleri amacıyla hem düşük maliyetli hem de hızlıca sahip olabilecekleri çözümler üretiliyor.

Talip Yılmaz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu