Şirket Haberleri

Cepkask, bölge distribütörleri arıyor

Cep telefonlarına garanti kapsamı dışında kalan bazı durumlara karşı güvence hizmeti sunan Cepkask, bölge distribütörlükleri verecek. Şirketin genel müdürü Tayfun Gülgeç, bu yıl dört yeni distribütörlük vermeyi hedeflediklerim söylüyor.

Cep telefonlarına yönelik güvence hizmet paketi sunan Cepkask, bayilik ağını hızla büyütmek üzere, bölge distribütörlükleri oluşturmaya başladı. Geçtiğimiz yıl 2 milyonun üzerinde cep telefonu ve elektronik cihaz kullanıcısına hizmet veren şirket, bu yıl bu sayıyı 4 milyona çıkarmayı hedefliyor. Artan müşteri sayısına hizmet verebilmek için de Türkiye genelinde dört yeni distribütörlük vermeyi planlıyor.

Cepkask

SİGORTACIYDI GİRİŞİMCİ OLDU

Cepkask, Tayfun Gülgeç tarafından kuruldu. Gülgeç, Cepkask’ı 2004 yılında sigortacılık sektörüne dair yaptığı birtakım tespitler sonucunda kurmaya karar verdi. Öncelikle sigorta sektöründe var olan pastanın çeşitli nedenlerle büyütülemediği ve yıllar itibariyle sadece dilimlerin yer değiştirdiği sonucuna varan Gülgeç, bunun üzerine rağbet gören cep telefonları için Cepkask Cep Telefonu Hizmet Paketi’ni hayata geçirdi. 2007 yılında da diğer elektronik cihazlar için Teknokask Elektronik Cihaz Hizmet Paketi’ni piyasaya sürdü.

Cepkask ve Teknokask, çarpma, düşme, kınlma, sıvı teması, gasp, kap-kaç, hırsızlık, yüksek voltaj, kavrulma gibi hasarlara teminat veriyor. Aynca müşterilerine danışmanlık, hukuki danışmanlık, teknik destek, lojistik, kurulum, teknik servis gibi hizmetler de sunuyor.

TÜRKİYE GENELİNE AÇILACAK

Cepkask Genel Müdürü Tayfun Gülgeç, Türkiye genelinde 3 bin 500’e yakın bayileri ve altı distribütörleri olduğunu ifade ediyor. Türkiye’de  yılda ortalama 12 milyon cep telefonu satıldığına dikkat çeken Gülgeç, hedeflerini şöyle anlatıyor: “Türkiye çok büyük bir pazar. Artık İstanbul merkezli ve tek elden dağıtım çok kolay olmuyor. Bu nedenle satış ağımızı büyütme kararı aldık. İlk bölge müdürlüğümüzü İzmir’de açma aşamasındayız. 20l6’nın son çeyreğinde diğer bölge müdürlüklerimiz için de harekete geçeceğiz. Distribütörlük vermek için son derece katı kurallarımız var. Çünkü distribütör bir anlamda markanın sahibi sayılıyor. Bu nedenle müracaatları çok ince eleyip sık dokuyoruz. Bu yıl dört adet daha distribütörlük tesis etmeyi planlıyoruz.”

Distribütörlerden belli bir teminat alınıyor. Aylık satış hedefleri belirleniyor. Distribütörlerden ilk aşamada aylık ortalama 20 bin adet satış beklentisi bulunuyor. Cepkask’ın perakende son kullanıcı fiyatı yaklaşık 200 TL civarında. Distribütörlerden sıfırdan bir yatırım istemediklerini belirten Tayfun Gülgeç, “Zaten bize başvuran firmalar bir şekilde sektörde faaliyet gösteren firmalar. Sektöre yabancı veya uzak olan firmalar bizim için cazip değil. Ayrıca tanımadıkları bir sektörde başarılı olmaları da son derece zor” diye konuşuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu