Şirket Haberleri

Bursa Kebap Evi Avrupa’yı “İskender” ile tanıştıracak

Bursa Kebap Evi, yurtiçinde 40 şubeye ulaştıktan soııra şimdi de Avrupa’da yayılınasuu sağlayacak master franchise sözleşmesine imza attı. Dk adımı Almanya ile atacak olan marka, sırasıyla Hollanda, Avusturya, Fransa, Belçika, Lüksemburg ve İsviçre’de şubeler açacak. Ortadoğu açılımını ise ekim ayında Cidde ile yapacak.

Helvacı Grup’un 2010 yılında üç şube ile devraldığı Bursa Kebap Evi, dört yılda 40 şubeye ulaştı. Bursa Kebap Evi, Avrupa’nın da kapılarını araladı.

Almanya’da uzun yıllardır gıdadan kuyuma kadar birçok alanda faaliyet gösteren Yaka Etui gmbh ve Rixos Teppiche gmbh ile master franchise sözleşmesi imzalayan Bursa Kebap Evi, bu anlaşmayla 2015 yılı sonuna kadar Almanya dışında Hollanda, Avusturya, Fransa, Belçika, Lüksemburg ve İsviçre’de de şubeler açmayı planlıyor.

Bunun yanı sıra Ortadoğu’ya da açılmayı hedefleyen Bursa Kebap Evi, ekim ayında Cidde’de de faaliyete geçecek. Ardından Mekke, Medine ve Riyad şubeleri gelecek. Kuveyt ve Katar ile de görüşmeler sürüyor.

İLK ŞUBE ALMANYA’YA

Bursa Kebap Evi Yönetim Kurulu Başkanı Cem Helvacı, aynı konsept ve kalite standartlanyla Avrupa’da bir Türk zincir markası yaratmayı hedeflediklerini söylüyor. Yapılan anlaşma çerçevesinde ilk yedi şube için 350 bin Euro master franchise bedeli alacak olan Bursa Kebap Evi, yedi ülkeden sonra açılacak her şube için de 50 bin Euro franchise bedeli talep edecek.

Almanya ile birlikte yedi ülkede 2015 yılı sonuna kadar şubeler açacak olan Bursa Kebap Evi, her ülke için ayn strateji planlaması ve ayrı master franchise sözleşmesi imzaladı. Yapılan anlaşmayla önümüzdeki yıl Avrupada yedi ülkede 11 şube açılması hedefleniyor.

Bursa Kebap Evi’nden master franchise alan İsmail İğneci, ilk şubeyi eylül ayı başında Almanya’nın Saarbrücken şehrinde açacaklarını söylüyor. İğneci, “Bu markayı Avrupa’ya sadece Türkler için değil Avrupalılar için de getiriyoruz. Hedeflerimiz büyük” diyor.

ÜRETİM TESİSİ KURACAK

Bursa Kebap Evi’nin Avrupa’daki master franchise haklarını satın alan Yaka Etui gmbh ve Rixos Teppiche gmbh, AL-İS Bursa Kebap Haus gmbh olarak kurduklan yeni şirket ile ilk yıl yapılaşmalarını oturttuktan ve merkezi ofisi kurduktan sonra, coğrafi açıdan oldukça stratejik bir konumda yer alan Saarbrücken’de üretim tesisi kurmayı planlıyor.

Şirket, 2015 yılı sonuna kadar Almanya’da beş ve diğer ülkelerde birer adet olmak üzere toplam 11 şube açmayı hedefliyor. Bursa Kebap Haus, et ve süt ürünleri dışındaki tüm lojistiği Türkiye’deki genel merkezden temin edecek.

Franchise sistemi ilk kez geliyor

Bursa Kebap Haus’un Alman Genel Müdürü Thorsten Walter Dröschel, Almanya’ya ilk kez bir “İskender” markasının Bursa Kebap Evi ile gireceğini belirtiyor. Almanya gıda sektörüne döner alanında franchise sistemini ilk kez Bursa Kebap Evi’nin getirdiğinin altını çizen Dröschel, “Bir Alman vatandaşı olarak ben İskender ile ilk kez Bursa Kebap Evinde tanıştım ve bu lezzete hayran kaldım. Biliyorum ki, Avrupa’da yaşayan insanlar, iskenderi Bursa Kebap Evi’nde tattıklarında sevecekler. Bursa Kebap Evi lezzet ve konseptini Alman sistemine oturtacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu