Şirket Haberleri

Burger House, HD Group ile büyümeyi hedefliyor

Gurme burger alanında faaliyet gösteren 30 şubeli Burger House, geçen yıl ortaklık yaptığı HD Group ile Anadolu’da da büyümeyi hedefliyor. Şirketin 2019 hedefi yurtiçi ve yurtdışında 90 restorana ulaşmak.


2009 yılında İstanbul Şaşkınbakkal’da açtığı ilk şube ile gurme burger alanına giriş yapan Burger House, şu anda 30 şubeye ulaşmış durumda. Girişimci Özüm Sönme-zalp’in Günaydın’ın patronu Cüneyt Asan’ı da yanına alarak yarattığı marka, farklı bir or-taklıkyapısıyla büyümesini sürdürüyor. 2013 Mayıs ayında HD İskender, HD Döner,Tadım Pizza, Dede Köfte ve Pidem markalarını bünyesinde bulunduran ve 100’ün üzerinde restorana sahip olan HD Group ile ortaklığa giden şirket, İstanbul’da kendi şubelerini açmayı, Anadolu’da ise franchise sistemiyle büyümeyi hedefliyor.

Burger House

Yurtdışında 10-15 şube planladıklarını dile getiren Sönmezalp: “İstanbul dışında Ankara, Bursa ve Antalya’da restoranlarımız var. İzmir, Adana, Gaziantep, Kayseri, Eskişehir ise odaklandığımız iller. Yurtdışından ise oldukça yoğun master franchise talebi alıyoruz. Avrupa’da İngiltere, Avusturya, Danimarka, Almanya ile görüşmelerimiz var. Ayrıca Dubai, BAE, Abu Dabi, Güney Afrika’dan da talep alıyoruz.

Yurtdışı için 2015’te adım atmayı planlıyoruz, iki ülkeye konsantre olmayı doğru buluyoruz. Büyük ihtimalle de yurtdışı yatırımlarımız Ortadoğu öncelikli olacak”diye konuştu. Faaliyetlerine bir şube ve 12 çalışan ile başlayan Burger House bugün, 30 şube ve toplam 220 çalışana ulaşmış durumda.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu