Şirket Haberleri

Boyner pangaltı projesi’ndeki pasajda WEPUBLIC’in ikinci şubesini açacak

İstanbul Harbiye’de yapımı süren dev inşaat projesinin ilk markası belli oldu. Vakıf ve müteahhit işbirliğiyle yürüyen ve içinde otel ile rezidansm da olduğu Pangaltı Projesi’ndeki pasaj, Boyner Grubu tarafından kiralandı. Boyner’in, toplam 13 bin metrekare alanı bulunan pasajda, adını birkaç gün önce açıkladığı yeni mağazacılık konsepti WEPUBLIC’in ikinci şubesini açacağı belirtiliyor.

Boyner Grubu, Türkiye’nin en yoğun gündemi olan perakende markalarının başında geliyor. Bir taraftan bünyeye dahil edilen YKM ile ortak sinerji geliştiren grup, diğer yandan dünya markalannı Türkiye pazan ile tanıştırmaya devam ediyor. Yanı sıra yeni mağazacılık konseptleri oluşturarak, tüketicisine farklı hizmet alanlan üzerinden seslenmek de yoğun mesai harcadığı gündemleri arasında yer alıyor. Mağaza içi mağazacılık konsepti Boyner Fresh, bin-bin 500 mektrekare büyüklükteki Fresh Company grubun yakın zaman önce öne çıkardığı yeni projeleri oldu.

sisli

AMİRAL GEMİSİ MAĞAZA

Boyner Genel Müdürü Deran Taş-kıran’ın daha önce Ekonomist’ten Ayşegül Sakarya Pehlivan’a aktardığı 10-15 bin metrekare büyüklüğündeki yeni mağaza konseptinin de detaylan kısa bir süre önce belli oldu. WEPUB-LIC adını taşıyan yeni konsept, Eylül 20l6’da Akmerkez’de kapılarını açmaya hazırlanıyor. Yeni konseptle Türkiye’ye 105 yeni marka getirilmesi planlanıyor. Bünyesinde 520 markayı bulunduracak olan WEPUBLlC’le hızla büyümeyi hedefleyen Boyner Grubu, aldığımız duyumlara göre yeni konseptin ikinci şubesi için yerini şimdiden belirledi.

Bu konseptle AVM’lerin yanı sıra caddelerde büyümeyi hedefleyen Boyner Holding, WEPUBLlC’in ikinci mağazasını Şişli Halaskargazi Caddesi üzerinde açmayı planlıyor. Üstelik ikinci mağaza 13 bin metrekarelik alanıyla 8 bin metrekare üzerine kurulu Akmerkez mağazasından daha büyük olacak.

Boyner’in sözkonusu yer ile ilgili yakın zamanda uzun süreli bir kiralama sözleşmesi yaptığını belirtelim. Sözünü ettiğimiz yer, Halaskargazi Caddesi’nin Harbiye bölgesinde yürüyen bir büyük inşaat projesinin içinde yer alıyor. Pangaltı Türk Ermeni Lisesi Vakfı’nın arazisi üzerinde geliştirilen inşaat projesi, içinde dokuz kattan oluşan beş yıldızlı otel, yine dokuz katlı bir rezidans ve pasajdan oluşuyor.

Proje Mehmet Uyanoğlu’na ait, Bertuğbey inşaat tarafından gerçekleştiriliyor. Projede yer alan pasaj, Şiş-li’nin ticari yaşamına uygun olarak tasarlandı. İçinde 30 civarında dükkanın hizmet yürütmesi düşünülen pasaja Boyner Grubu’ndan gelen teklif kabul edildi. Boyner, pasajda yalnızca kendi mağazasını açacak ve yeni konsepti ile boy gösterecek.

Toplam 40 bin metrekare inşaat alanına sahip projede, Boyner’e kiralanan pasajın büyüklüğü ise 13 bin metrekare kapalı alandan oluşuyor.

İnternet satışları gelişiyor

Ekonomist’e verdiği röportajında Boyner Genel Müdürü Deran Taşkıran, beş yıl sonrasına ilişkin, mağaza sayısı anlamında en büyük olmanın realistik olmadığını, ancak toplam ciro ve metrekare anlamında o yöne doğru gitmeyi hedeflediklerini belirtmişti. Ayrıca, grup internet satışlarında da ciddi bir sıçrama bekliyor. 2015’de ciro içindeki payı yüzde 2.5 olan internet satışlarının 2018 sonunda yüzde 10’a çıkartılması hedefleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu