Şirket Haberleri

Bir Yılda Gelen Büyük Başarı

BODRUM’UN ADABÜKÜ MEVKİİNDE GEÇTİĞİMİZ YIL 70 MİLYON DOLAR YATIRIMLA İNŞA EDİLEN LUX* BODRUM RESORT & RESIDENCES, BU YIL BİRİNCİ YILINI DOLDURDU. GEÇEN BİR YILIN DEĞERLENDİRMESİNİ YAPMAK VE 2018’DE NE GİBİ YENİLİKLERİN MİSAFİRLERİNİ BEKLEDİKLERİNİ KONUŞMAK ÜZERE MYC PARTNERS YÖNETİM KURULU BAŞKANI DR. MURAT AKDOĞAN İLE BİR ARAYA GELDİK…

Bodrum’da dikkat çeken en lüks yatırımlardan biri MYC İnşaat’ın geçüğimiz yıl mayıs ayında 70 milyon dolar yatırımla Adabükü’nde Türk turizmine kazandırdığı LUX* Bodrum Resort & Residences… Geçtiğimiz yıldan bugüne nelerin değiştiğini ve ne gibi yeniliklerin misafirleri beklediğini konuşmak üzere MYC Partners Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Murat Akdoğan ile Ataşehir’deki Worldwide Business Çenter’da bir araya geldik. MYC inşaat tarafından kurgulanan binanın kalitesi Sign Of The City tarafından ödülle tescillenmiş ve LEED Gold Sertifikası’yla da dikkat çekiyor. 19 kat üzerinde yükselen ve A Plus bir plaza olan Worldwide Business Çenter, Batı Alaşehir’de, Finans Merkezi’ne komşu ve toplu ulaşım hatlarına sadece 20 metre mesafede, TEM’e 1 km yakınlıkta, E-5’in de hemen kenarında konumlanıyor. Ofis ve perakende alanlarıyla global markaların da ilgisini çeken plazada 350 metrekareden başlayan ofis seçeneklerinin yanı sıra 3 bin metrekarelik perakende alanları da bulunuyor. Bodrum’da hayata geçirdikleri LUX* Bodrum Resort & Residences projesini konuşmak üzere bir araya geldiğimiz Akdoğan sözlerine, başarılarım ikinci kez ödülle taçlandırdıklarını söyleyerek başladı: “Geçtiğimiz vıl, dünyanın en prestijli mimarlık ödüllerinden olan ve Milano’da gerçekleştirilen A’Design Avvards’ta gümüş ödülünü kazanmıştık. 2017 bizim için başarılı bir yıl oldu ve çok talep aldık. Başarımızın ardından Aralık ayında ödül sayımızı ikiye çıkardık. Turizm alanında dünyanın en büyük organizasyonu olan World Luxurv Hotel Avvards’ta, dünyanın en iyileri arasına girdik. Otel misafirlerinin oylan ile belirlenen ödüllerde, pek çok uluslararası otel zincirini geride bırakan LUX* Bodrum Resort & Residences, ‘Doğu Avrupa’nın En İyi Lüks Plaj Oteli’ seçildi. LUX* Bodrum henüz birinci yılım doldurmadan iki çok önemli uluslararası ödüle layık görüldü. Bu ödüller, sadece LUX* Bodrum’un değil, Türk turizm sektörünün başarısıdır…

TÜRK LEZZETİNİ OKYANUS ÖTESİNE TAŞIDI

LUX* Bodrum’un Ege, Akdeniz ve Anadolu lezzetlerinden oluşan Türk mutfağı, Bodrum Blue markasıyla, dünya jet sosyetesine hitap eden Mauritius’a taşındı. LUX* Grubu’nun dünyanın en üst segment otelleri arasında yer alan ve geçtiğimiz aylarda 50 milyon dolara renöve edilen Grand Gaube’deki otelinde, geleneksel ve modern Türk lezzetleri sunuluyor. Gastronominin Türkiye’de turizmi daha da canlandıracak ve farklı pazarlara açılmasını sağlayacak önemli bir araç olduğunu ifade eden Dr. Murat Akdoğan, bu gelişmenin Türk turizmi adına güzel bir fırsat olduğunu söylüyor. Restoranda hem göze hem damağa hitap eden lezzetler arasında, LUX* Bodrum’da da misafirlerin sıklıkla tercih ettiği, lahmacun, pide ve kebap çeşitleri ile kabak tatlısı ve tahin sorbe, süt dana buse&keşkek, enginar salata, kabak şayan, hünkar beğendinin yanı sıra humus, muammara, tarama, kuru cacık, paüıcan salata gibi mezeler ve baklava ile finn sütlaç gibi tatlılar yer alıyor.

DALGAKIRAN İNŞA ETTİ

Dr. Murat Akdoğan, otele yönelik olarak yapılan yenilemelerle ilgili olarak bir dalgakıran yaptıklarını söylüyor. Akdoğan, konuyla ilgili şunları söylüyor: “Bodrum’un güzel bir esintisi vardır. Rutubet almaz ve havası da boğucu değildir. Kıyılarda öğlen saat 2’den sonra dalga başlar. Bu dalga sizin yüzmenizi engellemez ancak çocuklar ve yaşlılar için yüzme konforunu azaltır. Bu sebeple biz de otelimizin önündeki denize bir dalgakıran yaptık bu yıl. Betona dayanmayan ve görüntüyü de bozmayan bir modeli örnek aldık. Artık denizimiz tüm gün boyunca göl gibi oldu ve misafirlerimiz de bu durumdan çok memnun.”

AYNI ZAMANDA BİR SAĞLIK OTELİ OLACAK

İnsanın tarih boyunca sağlık ve güzelliğin peşinde koştuğunu belirten Dr. Murat Akdoğan, yeni sezonda LUX* Bodrum’u aynı zamanda bir sağlık oteli olarak da konumlayacaklarının altım çizerek konuyla ilgili şu açıklamaları yapıyor: “Grubumuz bünyesinde yer alan Estethica hastanelerinde başlattığımız ve İncirli’deki Ethica hastanemizde devam ettirdiğimiz ‘Geleneksel Tıp’ uygulamasını bu yıl LUX* Bodrum’a da taşıyacağız. İbn-i Sina tıbbim ön plana çıkarmayı amaçlıyoruz. Günümüzden bin yıl önce yaşamış ve tarihte ilk apandisit ameliyatını gerçekleştirmiş ünlü bilim adamı İbn-i Sina, kişilerin ve hastalıkların bir mizacı olduğunu savunuyordu. Ünlü fizikçi ve tıp adamına göre; 4 ana mizaç olan ‘demevi’ler, hava; ‘safravi’ler, ateş; ‘balgami’ler, su ve ‘sodavi’ler de toprak elementini temsil ediyordu. İbn-i Sina’nın geleneksel tıbbına göre herkes, sahip olduğu mizaca ya da temsil ettiği elemente göre beslenmeliydi. Bir sağlık oteli olma yolunda yapacağımız çalışmalarla, Sağlık Bakanlığı’nın onaylamasının ardından hastanelerimizde uygulamaya başladığımız kupa, hacamat, bitkisel deva gibi geleneksel tıp yöntemlerini bir sağlık paketi olarak hazırlayacağız ve misafirlerimize sunacağız.”

SIRADA KIYIKIŞLACIK VAR

Dr. Murat Akdoğan, geçtiğimiz yıl Kıyıkışlacık mevkiinde de bir arazi satın almıştı. Bu araziyle ilgili yatırım planlarının olup olmadığını kendisine sorduğumuzda bize şu yanıtı veriyor: “LUX* Bodrum Resort & Residences projemiz daha çok yeni. Büyük bir başarı elde ettik ve şu anda tamamen buna odaklanıyoruz. Arazimiz duruyor ancak ikinci bir proje için şu an aklımızda olan bir plan yok. İlerleyen zaman içerisinde bunu elbette değerlendireceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu