Şirket Haberleri

Big Chef’s’te yeni yatırım rotası olarak turizm belirlendi

saruhan tanGamze Cizreli’nin kurucusu olduğu Big Chef s büyüme temposunu işadamı Saruhan Tan’ın ortak olmasının ardından hızlandırdı. Bugün 20 şubeli bir restoran zincirine dönüşen Big Clıef s, üç yıl içinde 56 şubeye ulaşacak. İlk yurtdışı hamlesini Dubai’de El Maktum’a ait AVM’de gerçekleştirecek olan Big Chef s’te ortakların ikinci adımı turizmde olacak.

Big Chef s restoranlarıyla yolları kesişen Gamze Cizreli ve Saruhan Tan, ortaklıklarını yeni işlere de taşıyacak. Gamze Cizreli tarafından kurulan ve Ankara da küçük bir restoranken işadamı Saruhan Tan’ın ortak olmasıyla hızlı bir büyüme sürecine giren Big Chef s’te yeni yatırım rotası olarak turizm belirlendi.


Big Chef’s Yönetim Kurulu Başkanı Saruhan Tan, önümüzdeki süreçte ortaklığın butik otel işine taşınabileceğini dile getirdi. Yeni iş fırsatlarını kolladıklarını belirten Tan, bu dönemde otelcilik işinin dikkatlerini çektiğini söylüyor. Restoran işindeki yönetim becerisini turizme taşımanın zor olmayacağını belirten Saruhan Tan, bu konuda da farkı yakalayacak işlere imza atmak istediklerini, bu nedenle butik otel yatırımına sıcak baktıklarını dile getiriyor. Ağırlıklı olarak Ege’de planlanan yatırımın ülke gündemini meşgul eden seçim süreçlerinin bitmesinin ardından 2015’te mümkün olacağını ifade eden Tan, şu anda mesailerinin büyük bölümünü Big Chef s markasının şubeleşme çalışmalarına ayırdıklarını anlatıyor.

REAL MADRİD’E KOMŞU

Türkiye genelinde 20 şubeye ve yıllık 55 milyon TL ciro yapan bir zincire dönüşen Big Chef s şubeleşmede hedefini 56 olarak belirledi. 2018’e kadar bu hedefe ulaşacaklarını aktaran Tan, markalarını yurtdışına taşımak için yürüttükleri planlan da açıkladı.Yaklaşık iki ay önce Ekonomist’te Dubai şeyhi El Maktum’un şirketi Meeras Holding’in yöneticilerinin Big Chef s’i kendi ülkelerine taşımak istediklerini yazmıştık. Meraas Holding’in Dubaide üstlendiği The Beach projesinde yer alacak Big Chef s’in haziran ayında açılacağını aktaran Tan, bu restoranın The Cheesecake Factory ve Real Madrid Cafe gibi dünyaca ünlü markalara komşu olacağını söylüyor.

Saruhan Tan, The Beach projesinde yer alacak restoran için hisse satışı gibi bir durumun söz konusu olmadığını aktarıyor. Tan, franchise verdikleri Dubaide yeni bir şirket kurulduğunu ve bunun yüzde 49’unu iki yıl içinde satın alma haklarının baki olduğunu ifade ediyor.

SİBEL ATİK / EkonomistBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu