Şirket Haberleri

Başoğlu Kablo, Dünyanın Kablosunu Üretiyor

Bolu ve Çerkezköy’de üretim tesisleri bulunan Başoğlu Kablo, Şili’den Güney Afrika’ya, İrlanda’dan Marshall Adaları’na dünyanın hemen her yerine ihracat yapıyor. Firmanın Polonya’da da fabrikası var…

BAŞOĞLU Kablo ve Profil Sanayi ve Tic. A.Ş. 1980 yılından bu yana faaliyet gösteriyor. Hizmet kalitesi ve rekabetçi yapısıyla öne çıkan firma, yenilikçi bakış açısıyla da gelişime ve değişime öncülük yapıyor.

Müşterilerini birer iş ortağı olarak gören şirket, hızlı üretim, zamanında teslimat ve esnek üretim anlayışıyla da dikkatleri çekiyor, inşaat, beyaz eşya, aydınlatma, demir çelik, cam sanayi, otomotiv ve raylı taşımacılık, madencilik, sağlık, gıda, gemi inşası, makine ve elektrik sanayi gibi hemen her sektöre hizmet veren firma, dünyanın dört bir yanma ihracat gerçekleştiriyor. İhracat yapılan bu ülkeler şöyle sıralanıyor:

“Avusturya, Bulgaristan, Şili, Çek Cumhuriyeti, Mısır, İngiltere, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İtalya, Marshall Adaları, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Sloven-ya, Güney Afrika, İspanya, İsveç, İsviçre, Azerbaycan, Lübnan, Suudi Arabistan, Çin, İrlanda vc Birleşik Arap Emirlikleri.”

Merkezi İstanbul’da yer alan şirketin üretim alanlarından ikisi Bolu’da, biri de Çerkezköy’de bulunuyor. Ayrıca Polonya’nın Wroclaw şehrinde de 2007 yılından bu yana bir tesisi var. Kendi alanında ilklerin öncülüğünü yapan Başoğlu Kablo, Amerikan UL onaylı silikon vc PVC kablo imalatını yapan Türkiye’deki ilk firma olma özelliğini taşıyor.

SIMH-OTM markasıyla FE 180 sınıfı Silikon Yangın Güvenlik Kablosunu bilgi birikimi vc tecrübesiyle ülkemizde gerçek anlamda üretebilen ilk firma konumunda bulunuyor. Firma güneş enerjisi sistemlerinde kullanılan “Fotovoltaik (Photovolta-ic)” Kablo üretimini de “BAŞOĞLU SOLARATM” markası altında ve TÜV sertifikasıyla üretiyor.

BİRÇOK SERTİFİKAYA SAHİP

Başoğlu Kablo, gerçekleştirdiği üretimin her aşamasında uluslararası standartlara uygun ve ticari etiği dikkate alarak, çalışanlarını, müşterilerini, tedarikçilerini, iştirakçilerini vc tüm iş partnerlerini aynı gayede buluşturmak hedefiyle kalite politikasını belirliyor. Bu amaca uygun ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi uygulanıyor. Rohs, Reach gibi kalite standartlarına uygun üretim yapan firma. TSEISO-9ÜO 1:2008, ABS-QE Quality, BSI, Bureau Veritas, UL, VDE, TÜV, HAR, TSEK, CE, GOST ve UKRSEP-RO gibi birçok uluslararası kalite sertifikasına sahip.

YURTDIŞI SATIŞ

33 yıllık geçmişi ve 500’ü aşkın profesyonel kadrosu ile planlamadan entegrasyona, operasyonel destekten tedarik çözümlerine kadar geniş bir ürün yelpazesi ile uçtan uca hizmet veren şirket kuruluşundan bugüne kadar gerek kendi öz kaynakları gerekse devlet kaynaklarıyla teknoloji alt yapısını ve üretim çözümlerini geliştirmeyi başardı. Dünyanın her bölgesine ihracat yapan Başoğlu Kablo, yurtdışındaki faaliyetlerini geliştirmeye ve genişletmeye devam ediyor. Müşteri ilişkileri ve ihracat departmanlarıyla öncelikli gelen talepler analiz edilip, değerlendiriliyor ve ihtiyaca yönelik çözümler sağlanıyor. Ardından üretim aşaması, teknik ekiplerce kontroller ve ardından uluslararası standartlarda paketleme ve sevkiyat ile ürünler son noktaya ulaştırılıyor.

YURTİÇİ SATIŞ

Başoğlu Kablo yurtiçi satışlarında müşterilerine, çalışanlarına ve iş ortaklarına katma değer yaratan hizmetler ve ürünler sunmayı, sürdürülebilir kalite yönetim sistemi kurmayı ve işletmeyi benimsemiş bir firma olarak dikkat çekiyor. Ürünlerinin tercih edilmesinin sebebi de bundan kaynaklanıyor. Firmadan yapılan açıklamada ayrıca şu bilgilere yer veriliyor:

“Başoğlu Kablo, üretim bölümünde ürünleri ve hizmetlerinin kalitesi için uzmanlaşmış kadrosuyla araştırma, geliştirme, yenileşme ve gelişmiş teknolojilerin kullanımına özen göstermektedir. Fabrikaların üretim alanında Silikon ve PVC Kablo, Kablo Gruplama Krimplcmc, Silikon Profil (Fitil), Sinyal Lambası, Gaz Nakil Boru, Baskı Conta, Makaron vc Defrost Isıtıcıları bulunmaktadır. İş ortaklarımızın gelişen taleplerini karşılayabilmek ve verimliliğini artırmak için modern tesislerindeki üretim konusunda önemli yatırımlar gerçekleştirmiştir ve bu yatırımlarına devam etmektedir. Bu bağlamda yalnız Türkiye ile sınırlı kalmayıp bilgi, birikim ve deneyimini uluslararası kullanıma sunmaktadır. Üretimde önem verdiğimiz ayrıntıların başında partnerlerimiz ile iyi ilişkiler geliştirmek ve onların ihtiyaçları doğrultusunda gerekli desteği verebilmektedir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu