Şirket Haberleri

Başarılı işlerin sırrı, mutlu satış ekipleri

Liberty Sigorta’da başarı kriterlerinin en başta belirlendiğini ve sürekli ölçümlendiğini söyleyen Satış ve Pazarlama Direktörü Halil Bay, hedefine kilitlenmiş ve mutlu çalışan bir satış ekibinin hedefe ulaşmasının çok daha kolay olduğuna inandığını belirtti.

BİREYLERİN günlük hayatlarının yaklaşık üçte birini geçirdikleri işyerleri, çalışanlar için tartışmasız çok önemli bir ortamdır. İşyerlerinde doyum sağlayabilen çalışanların; çevreleri ile olan ilişkilerinin daha düzenli olduğu, işyerlerinde istekle çalıştıkları, çalışma arkadaşlarından hoşnut oldukları, gurur ve başarı duyguları içinde işlerine bağlandıkları ve işlerinde verimli oldukları gözleniyor.

Liberty Sigorta

Çalışan memnuniyetini ön planda tutacak birçok uygulamaya imza atan Liberty Sigorta, çalışanlarına dinamik bir çalışma ortamı sağlamayı da ihmal etmiyor. Liberty Sigorta’nm çalışanlarına adil ve eşit uygulamalarla yaklaştığını, mesleki ve kişisel gelişimlerine önem veren, onların katkı ve katılımlarını sağlayan bir üst yönetim anlayışının olduğunu ifade eden Liberty Sigorta Satış ve Pazarlama Direktörü Halil Bay, bu anlayışın Liberty Sigorta’yı çalışanlarının başarısıyla birlikte gelecek hedeflerine taşıyacağını söyledi.

2015 sloganımız: Kalpte ateş, gözde ışık

Sigortacılık işinde sahada olmanın önemine de vurgu yapan Bay, satış ekipleri ile temaslarında en çok önemsediği konunun ekibinin moral ve motivasyonu olduğunu eğer burada bir azalma var ise hedeflerden önce buraya odaklanılması gerektiğini söyledi. Memnun ve inanmış bir satış ekibinin, hedefe giden yoldaki her türlü engeli rahatlıkla aşabileceğini belirten Bay, bu sebeple 2015 yılındaki sloganlarının “Kalpte ateş, gözde ışık” olduğunu sözlerine ekledi. Satış ekipleri için en önemli konunun şeffaflık ve ölçümlenebilmek olduğunu da söyleyen Bay, bu konunun Liberty Sigorta’da temel bir felsefe olduğunu, başarı kriterlerinin en başta belirlendiğini ve sürekli ölçümlendiğini vurguladı.

Satışta performans yönetimindeki netliğin adalet ve huzur getirdiğini de belirten Bay, hedefine kilitlenmiş ve mutlu çalışan bir satış ekibinin hedefe ulaşmasının çok daha kolay olduğuna inandığını sözlerine ekledi. Bu mutlu ve huzurlu çalışma ortamının tek dağıtım kanalları olan acentelere de yansıdığını söyleyen Bay, “Moralin yüksek olduğu bir çalışma ortamı, acentelerimizle olan ilişkimizde sinerji yaratıyor ve onlara güven veriyor. Dolayısıyla bu pozitif atmosfer onların da kazançlarına katkı sağlıyor” dedi.

Sektörün en huzurlu, keyifli ve dinamik şirketi

Liberty Sigorta’nm sekiz bölgesi olduğunu kaydeden Bay, bölge ekiplerinden aldıkları dönüşlerde huzurlu çalışma ortamının çalışanlara güven verdiğini teyit ettiklerini de sözlerine ekledi.

Liberty Sigorta’nın insana saygı duyan bir aile olduğunu söyleyen Bay, “Bölge ekiplerimiz Liberty Sigorta’nm sigorta sektörünün en huzurlu, keyifli ve dinamik şirketi olduğuna vurgu yapıyor. Çalışanlarımızın kişisel gelişimine de önem veriyor, kariyer planlamalarına da destek veriyoruz. Çalışanlarımıza olan inancımızı, onların gözlerinde motivasyon olarak görüyoruz” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu