Şirket Haberleri

Arvato Türkiye, beş yıl içinde 150 milyon TL yatırım yapacak

Kuramlara uçtan uca entegre hizmetler sağlayan Almanya merkezli Bertelsmann AG şirketler grubuna bağlı olan Arvato, Türkiye’yi öncelikle yatırım yapılacak ülkeler arasına aldı. Arvato Türkiye, beş yıl içinde 150 milyon TL yatırım yapacak. Şirket, yeni satuı almalar yaparak farklı iş kollarında da faaliyet göstermeye başlayacak. Bu iş kollarından biri de finansal hizmetler olacak.


Almanya’da 1835 yılında kumlan ve bugün 17 milyar Euro ciroya sahip olan Bertelsmann AG şirketler gmbuna bağlı Arvato, 10’uncu yılında Türkiye pa-zannda yapacağı yeni yatırımlar ve satın almalarla büyümeyi planlıyor. Şirket ayrıca şu anda ülkemizde olmayan ama grup şirketlerinin sahip olduğu yeni iş kollarını da Türkiye’ye getirmeyi planlıyor.

Arvato Türkiye

Arvato Türkiye CEO’su Soner Cesur ile Arvato’nun Türkiye’ye dönük planlannı konuştuk. Türkiye’nin öncelikle yatınm yapılacak ülkeler arasına girdiğini ifade eden Cesur, şunları söylüyor. “Hindistan ve Çin de bu ülkeler arasında yer alıyor. Böylelikle Türkiye’ye organik büyüme için sermaye sağlanmış olacak. Türkiye’de şirketler satın alacağız. Bertelsmann’ın Türkiye’de olmayan iş kollarını da buraya getireceğiz. Özellikle finansal hizmetler alanında büyüyeceğiz, burada satın almalar yapabiliriz.”

ISO MİLYON TL YATIRIM

Soner Cesur, büyüme ve yatınm planları ile ilgili olarak şu bilgileri veriyor: “2013’te yüzde 52,2014’te yüzde 29 büyüdük. 2015’te ise yüzde 30’luk bir büyüme bütçeledik ancak daha da üzerine çıkabileceğimize inanıyoruz. Geçen yıl Türkiye’de 30 milyon TL yatırım yapıldı. Önümüzdeki beş yıl içinde planladığımız gibi büyümeyi sürdürdüğümüz takdirde Arvato Bertelsmann tarafından Türkiye’ye en az 150 milyon TL daha yatırım yapılabilir. Bertelsmann AG, 17 milyar Euro ciroya sahip. Arvato’nun global cirosu ise 5 milyar Euro.” Arvato, entegre e-ticaret hizmetlerinde Avrupa’nın en büyük servis sağlayıcısı. Şirket, kurumlarm ana iş alanları dışında kalan müşteri ilişkileri yönetimi, satış sonrası hizmetler, lojistik ve bilişim hizmetleri gibi geniş bir alanda dışkaynak hizmetleri sağlıyor. Birçok sektörden kuruma dışkaynak hizmeti veren Arvato, çağrı merkezi alanında 2 bin kişilik kadrosuyla Türkiye’de GSM sektöründe faaliyet gösteriyor.

YENİ ALANA GİRDİ

Arvato Türkiye, Ekim 2014 itibariyle Türkiye’nin e-ticaret alanındaki lider lojistik servis sağlayıcısı OGLI’yi satın alarak Türkiye’de yeni bir alana da girdi. 2015 yılının ilk yansında Ikea ve Media Markt gibi şirketlerle işbirliğine gitti. Günde 50 bin adede kadar gönderi yapabilen e-ticarete özel tasarlanmış bir platform oluşturulan Arvato’da OGLI’nin satın alınmasının ardından müşteriler arasına Bonprix, Estee Lau-der, Camper, Galatasaray futbol kulübü ve Hepsiburada.com gibi şirketler de katıldı. Şirket bu alanda kapasitesini Gebze’de daha büyük bir tesis kurarak iki katına çıkardı. Arvato Türkiye, bu gelişmelerle 2015‘te bu alanda büyümeye devam edecek.


Şirket daha önce de 2014 yılı başında rakibi Netrada’yı alarak Avrupa’nın entegre e-ticaret hizmetlerinde pazarda öne çıkmıştı.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu