Şirket Haberleri

Arkas Holding Lojistik güçleri tek çatı altında

LOJİSTİK, tüm dünyada ekonomik göstergelerin iyileşmesinde rol oynayan en önemli sektörlerin başında geliyor. Sektördeki firmalar, müşterilerine daha iyi hizmet sunabilmek ve global marka olabilmek için yeni yapılanmalara gidiyor. Arkas Holding Lojistik Hizmetleri Grubu da bünyesindeki Arkas Ulaştırma, Arkas Lojistik, Ardep ve Arfor şirketlerini, Arkas Lojistik A.Ş. çatısı altında birleştirdi.

arkas lojistik

Bu yeni yapılanmanın müşterilerine daha hızlı hizmet olarak yansıyacağını belirten Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Lojistik Grubu Başkanı Diane Arcas Aktaş, birleşme sayesinde ciro, çalışan sayısı, finans gibi konularda rakamsal ölçeğin büyümesiyle beraber, kurum içi bürokrasinin de azaldığını belirtiyor. Tek çatı altında toplanan dört şirketin ofislerindeki faaliyetlerin de birleştiğine dikkat çeken Aktaş, “Bu nedenle eskisinden farklı olarak 17 farklı lokasyonda iş kollarının hepsinde hizmet verilebiliyoruz. Halen yurtdışında Rusya, Yunanistan, Azerbaycan, Gürcistan, Kazakistan ve Ukrayna’da, yurtiçinde ise İzmir, İstanbul, Trabzon, Samsun, Konya, Eskişehir, Ankara, Kayseri, Mersin, İskenderun, Gaziantep, Bursa ve Antalya’da ofislerimiz bulunuyor” diyor. Birleşmenin yurtdışmdaki büyümelerini de destekleyeceğini söyleyen Aktaş, özellikle Bağımsız Devletler


Topluluğu ülkelerinin kendileri için önemli olduğuna vurgu yapıyor. Orta Asya, Akdeniz ve Karadeniz’de yeni ofisler açmayı hedefleyen Arkas, uluslararası partnerlerle yeni iş ortaklıklarına hazırlanıyor.

İKİ YENİ LOJİSTİK MERKEZİ

Entegre lojistik hizmeti sunan Arkas Lojistik, 705 vagon, demiryolu ile taşımaya uygun 2 bin 500 konteyner, 427 çekici, çok sayıda yükleme boşaltma araç ve ekipmanına sahip. Vagon, konteyner, TIR, açık ve kapalı depo yatırımlarına önem veren firmanın 782 bin metrekarenin üzerinde açık konteyner sahası ve 40 bin metrekare kapalı depo ve antrepo tesisi bulunuyor.


Lojistik sektörünün en büyük oyuncularından Arkas Lojistik, 2014’ü 300 milyon dolar ciroyla kapattı. 2015’te ciro hedeflerini yüzde 10 büyüttüklerini belirten Aktaş, yeni yapılanmanın getirdiği dinamizm ile müşterilerine daha hızlı ve kolay çözümler sunacaklarının altını çiziyor. Maden, mermer, tekstil, kimya gibi sektörlere özel taşıma hizmeti sunmaya devam ettiklerini söyleyen Aktaş, “Farklı sektörlere özel çözümler sunmak için de yeni yatırım planları yapıyoruz. Yeni projelerimiz arasında gıdada soğutucu-lu konteyner (ree-fer) taşıma işi de var” diyor. Arkas Lojistik, Mersin-Yenice ve İzmit-Kartepe olmak üzere iki lojistik merkezi kurma çalışmalarına devam ediyor. 2016 yılı içinde İzmit-Kartepe’nin devreye alınmasını planladıklarını belirten Aktaş, yeni lojistik merkezlerinin Avrupa standartlarında olacağını vurguluyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu