Şirket Haberleri

Alışan Lojistik 2015’te büyümeye devam edecek

ULUSLARARASI taşımacılık, gümrükleme, depo ve antrepo hizmetleri, likit (sıvı) ve toz kimyevi madde taşımacılığında uzmanlaşan Alışan Lojistik, yurtiçi nakliye hizmetleri de veriyor. Uzmanlık alanı içinde entegre lojistik projeleri de olan firmanın, toplam 175 bin paletlik depolama alanı bulunuyor. Başta FMCH, kimya ve enerji sektörlerine hizmet verebilen bir lojistik servis sağlayıcı olarak ön plana çıkmak istediklerini söyleyen Alışan Lojistik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Damla Alışan, yatırımlarını bu amaç doğrultusunda, global pazar tarafından tanınan büyük bir marka haline gelmek üzere planladıklarını belirtti.

Alışan Lojistik

Uluslararası rekabette teknolojiye önem vermenin yanı sıra SQAS ve ADR olmak üzere uluslararası standartlar ve yasal mevzuatlara yatırım yaptıklarının altını çizen Ahşan, ’’Türkiye’de ADR mevzuatı Ocak 2014 tarihinde yürürlüğe girdi. Ancak biz çok uzun zamandır ADR kurallarına göre süreçlerimizi yönetiyor ve yatırımlarımıza yön veriyoruz” diyor. Ağırlıklı olarak Avrupa ülkelerine taşımacılık hizmeti sunduklarını belirten Alışan, Ortadoğu ve CIS ülkelerinin de sayısı giderek artan güzergahları arasında yer aldığını ifade ediyor.

ENTEGRE LOJİSTİKTE UZMAN

Her yıl en az yüzde 20 seviyelerinde büyümeyi hedefleyen Ahşan Lojistik, 2014’ü de cirosal olarak yüzde 20’nin üzerinde büyüyerek kapattı. 2015’te .30. yaşını kutlayacak olan firma, bu yıl da sektördeki etkinliğini yeni proje ve yatırımlarla artırmayı hedefliyor.


Tesis yatırımlarının hemen hemen tamamım organize sanayi bölgeleri (OSB) sınırları içerisinde yapan firma, ağırlıklı olarak Gebze bölgesinde olmak üzere Gebze Güzeller OSB, Dilovası OSB, Tuzla Deri OSB’de kurulu tesisleri ile toplam 175 bin paletlik kapasiteye sahip. Kuruldukları günden itibaren lojistik sektörüne uzman kadroları ile farklı çözümler sunduklarını ifade eden Damla Alışan, “Bütün fonksiyonların birlikte kullanıldığı entegre lojistik projeleri de özel uzmanlık alanımız olarak önplana çıkıyor” diyor. Bu yıl modernizasyon ve verimlilik odaklı projeler üzerinde çalışmalarını sürdüren firma, yeni yatırım planlarını da bu çalışmalardan çıkan sonuçlara göre yapacak.

Lojistik firmaları sadece yeni yatırımlarla değil, birleşme ve satın almalarla da büyümesini sürdürüyor. Rekabetin, firmaları sürdürülebilir büyüme için zorladığına vurgu yapan Alışan, bu tür birleşmelerin firmaların yurtiçinde daha da güçlenmesini sağlarken yurtdışı varlıklarını önemli ölçüde artırdığına dikkat çekiyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu