Şirket Haberleri

Aksoy, gayrimenkulde üç koldan büyüyecek

Adı enerji sektörüyle özdeşleşen Aksoy Holding, gayrimenkulde de iddialı projeler üzerinde çalışıyor. Aksoy Holding, bunun için üç ayrı şirket kurdu. Holding, 2013 yılında Bodrum’da aldığı Tilkicik Koyu’nda bu alandaki ilk büyük yatırımına başladı. Tilkicik Koyu’ndaki yarmıadada dev bir karma proje hayata geçirilecek. Aksoy Holding, akaryakıtta ise istasyon abmları gerçekleştirecek.


Enerji, turizm, uluslararası ticaret ve bankacılık sektörlerinde faaliyet gösteren Aksoy Holding, gayrimenkule dönük üç ayrı koldan iddialı projeler geliştirdi. Turizm, konut, ticari ve akaryakıt sahasında yürütülecek gayrimenkul projeleri, yeni kurulan gayrimenkul şirketleriyle yönetilecek. Aksoy Maslak Taşınmaz Yatınmlan, Aksoy Petrol Taşınmaz Yatırımları ve Aksoy Bodrum Taşınmaz Yatınmlan adı altında üç ayrı şirket kuran Aksoy Holding, projelerini ilk etapta İstanbul ve Bodrum’da gerçekleştirecek. Akaryakıta dönük yatırımlarını ise tüm Türkiye’ye yönelik yürütecek.

Aksoy Holding

Akaryakıt dağıtım sahasına etap etap 800 milyon TL’lik kaynak aktaracak olan grup, bu alanla ilgili yeni yatırımlarını istasyon mülkleri satın almaya yönelik gerçekleştirecek. Halihazırda Shell ortaklığı ile yürüyen akaryakıt dağıtım alanında bin 70 istasyonu işleten Shell & Turcas’ın kendi işletmesinde de 50’ye yakın istasyon bulunuyor. Yeni yatırımlarla grubun kendi işlettiği istasyon sayısı artırılacak.

RUHSATI ALDI

Aksoy’un üzerinde çalıştığı bir proje de Bodmm’da gerçekleştirilecek. Bu proje Tilkicik Koyu’nda yükselecek. Grup tarafından 2013 yılında Bodrum’da satın alınan Tilkicik Koyu’ndaki yanmada dev bir karma projeye ev sahipliği yapacak. Yalıkavak Tilkicik Koyu’nda yapılacak proje için ruhsat alan ve ağustos ayında projenin lansmanını yapmaya hazırlanan Aksoy Holding, projenin satışlarına ise eylül ayında başlayacak.


127 dönümde Yalı-kavak Tilkicik’te çok özel bir yarımada üstünde konuşlanan projenin lüks villalar, marina ve butik otel gibi farklı fonksiyonlan içeren bir yaşam alanı olacağını ifade eden Aksoy Holding Başkan Vekili Batu Aksoy, buraya yönelik çalışmaları titizlikle yürüttüklerini söylüyor. Yaklaşık bir yıl süren tasarım sürecinin sonuna geldiklerini anlatan Batu Aksoy, nihayet ruhsatı alıp inşaata başladıklarını kaydediyor.

VİLLA, MARİNA, BUTİK OTEL

Ağustos ayında lansmanını yapmayı hedefledikleri projenin satışlarına eylül ayında başlamayı planladıklarını anlatan Aksoy, şunlan söylüyor: “Bodrum Taşınmaz Yatınmlan şirketimizin mülk sahibi, geliştirici ve ana yüklenici olarak üstlendiği Yalıkavak Tilkicik’teki lüks villalar, marina ve butik otel kon-septli Bodrum projemiz yaşama geçiyor. Bu proje, 1992 yılında işletmeye aldığımız Conrad’dan uzun bir süre sonra grubumuzun geliştirdiği ilk büyük gayrimenkul ve turizm projesi olacak. Bundan sonraki projelerimize de ışık tutacak bir imza niteliği taşıyacak.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu