Şirket Haberleri

209 milyon TL’lik borç dört yılda ödenecek

Denizli merkezli Pamukkale Turizm, Türkiye’nin en köklü otobüs işletmelerinden biri. 58 yıl önce Denizlili Bababalım Ailesi tarafından kurulan firma 2018’de konkordatoya gitmişti. Şirketin konkordato süreçleri geçtiğimiz hafta tamamlandı.

Denizli Ticaret Asliye Mahkemesi Pamukkale Turizm’in konkordato sürecini onayladı. Hilal Bababalım, Hüseyin Mazlum Bababalım, Kaptan Tesis işletmeciliği Tarım Ürünleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Pamukkale Turizm Seyahat Sanayi Akaryakıt ve Ticaret Limited Şirketinin sunmuş oldukları konkordato projesinin ve eklerinin icra ve İflas Kanunu’nun 305 vd. maddeleri gereğince tasdik edildi. Bu karar sonrasında Pamukkale Turizm’den bir açıklama geldi. Açıklamada, “Türkiye ekonomisine istihdam sağlamayı ve yolcularımızı sevdiklerine ulaştırmayı sorumluluk şuuruyla sürdürmekteyiz.

3 bin 500 çalışanımız, aileleri, iş ortaklarımız ve yolcularımızdan oluşan tüm Pamukkale Turizm ailesine destekleri için teşekkür ederiz. Önümüzdeki altı ay zarfında diğer grup şirketlerimizin projelerinin de tasdik edilmesiyle yolumuza çok daha sağlam adımlarla devam edeceğiz” denildi. Biz de bu karar ve şirketin açıklamasından sonra mahkeme kararının peşine düşüp ayrıntıları öğrendik. Mahkemenin onayladığı konkordato tasdik kararına göre firmanın toplam borcu 209 milyon 277 bin 359 TL 56 kuruşmuş. Bu borç bir yılı ödemesiz dört yılda 36 eşit taksitte ödenecekmiş. Son yıllarda ünlü otobüs işletmeleri bir bir piyasadan çekildi. Pamukkale Turizm umarız önümüzdeki dört yılda borçlarını sorunsuz şekilde temizler. Yolun açık olsun Pamukkale Turizm diyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu