Şirket Haberleri

Ziylan Mağazacılık, iletişime yaptığı yatırımla dikkati çekiyor

Flo, Polaris ve Sports in Street markalarıyla mağazalaşan Ziylan Mağazacılık, iletişime yaptığı yatırımla da dikkati çekiyor. Her yıl cironun yüzde 4-5’ini pazarlamaya ayırdıklarını söyleyen Ziylan Mağazacılık Pazarlama ve Kurumsal iletişim Direktörü Didem Şavluğ, en büyük yatırımı dijitale yaptıklarının da altım çiziyor.


2013 yılının kasım ayında Gözde Girişim Sermayesi Yatırım ortaklığı, BİM ve Mater Footwear BV ile güçlerini birleştirerek ortaklığa imza atan Ziylan Grup büyümesini sürdürüyor. Şirket, bu yılın başında da Avrupa’nın ikinci büyük ayakkabı perakende markası Reno’yu bünyesinde barındıran Alman HR Grup’u, yatırım fon şirketi Capiton AG ile birlikte satın aldı. 2023 yılında Türkiye’den çıkacak 10 global markadan biri olma hedefi doğrultusunda büyümesini hız kesmeden sürdüren Ziylan Mağazacılık ve Pazarlama, şu anda bünyesinde FLO, Polaris, Sport in Street, Kinetix, Butigo, Dockers by Gerli ve Lumberjack başta olmak üzere çok sayıda marka bulunduruyor.

Ziylan MağazacılıkZiylan Mağazacılık

Toplam 5 bine yakın kişiye istihdam sağlayan Ziylan, yılda 3 milyon 500 bin çiftin üzerinde ayakkabı üretimi ve 26 milyon çift ayakkabı satışı gerçekleştiriyor. Şirket yıl boyunca kesintisiz iletişim yapıyor. Sezon kampanyalarının yanı sıra indirim ve okazyonlara özel kampanyaları müşterilerine ulaştıran şirket, bu kapsamda itibar yönetimi, kurumsal iletişim, etkinlik ve sponsorluklar ile 360 derece iletişim araçlarım kullanmaya çalışıyor.

Önceki hafta bir araya geldiğimiz Ziylan Mağazacılık Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Didem Şavluğ ile şirketin pazarlama ve iletişim anlamında önümüzdeki dönemde yapacaklarını konuştuk. Şavluğ, geçen yılı 1,5 milyar TL ciro ile kapattıklarını ve bu yıl 2 milyon TL ciroya ulaşmayı hedeflediklerini söylüyor. Didem Şavluğ, Ziylan’ın geçmişte ve bugün de pazarlama iletişimine çok inanan ve kesintisiz, sürdürülebilir pazarlama programları geliştirip uygulayan bir grup olduğunu, bugün sektör lideri olmasında da bunun büyük payı olduğunu belirtiyor. Yıllık cirolarının yüzde 4-5 gibi bir tutarını pazarlama bütçesi olarak kullandıklannı anlatan Şavluğ, bütçeyi grup içi markalann hedefleri doğrultusunda kullandıklarının altını çiziyor.

Son olarak Kinetix için hazırlanan reklamla mecralarda yer aldıklarını söyleyen Didem Şavluğ, Türkiye’de ilk defa haftanın her günü için ayrı senaryolardan oluşturulan reklam filmi serisine imza attıklarını ve çok olumlu geri dönüşler aldıklarını belirtiyor. Ziylan, bu reklamda şarkıcı Murat Dalkılıç ile çalıştı. Bu arada alınan başarılı sonuçlar şirkete, Dalkılıç ile sonbahar-kış sezonunda da çalışma kararı aldırdı.

Mağazalar değişiyor

Ziylan Mağazacılık, Flo, Polaris ve Sports in Street markalarıyla mağazalaşıyor.Bu yılı 405 mağaza ile tamamlamayı hedeflediklerini söyleyen Didem Şavluğ, Polaris mağazalarını Flo’ya dönüştürme kararı aldıklarından da bahsediyor. Flo mağazalarında da yenilemeye gittiklerini anlatan Şavluğ konuşmasını şöyle sürdürüyor: “Mükemmel alışveriş deneyimi için yurtdışmdan danışmanlık alarak yeni bir konsept geliştirdik. Atlaspark ve Akbatı’da pilot uygulamasını yapıyoruz. Işıklandırmadan ürün yerleşimine kadar her şeyi keyifli alışveriş yapılabilecek hale getirdik. ‘Eviniz Flo’ konsepti büyük metrekareli mağazalarda uygulanmaya başlayacak. Biz ayakla ilgili her şeyin uzmanıyız diyoruz. En uygun tabanı bulmanız için de teknolojiye yatırım yapıyoruz. Foot Scanner olarak adlandırılan ve doğru taban ölçüsünü bulmanıza yarayan aletleri artık mağazalarımızda bulabileceksiniz!’Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu