Haberler

Yerel Zincirler Buluşuyor 2014 Fuarı’nda biraraya geliyor

yerel zincirler bulusuyorORGANİZE perakendede hacimleri 10 milyar dolara ulaşan yerel zincir marketler ve Türkiye’nin ünlü markaları, 16-17 Nisan tarihleri arasında yapılacak ‘Yerel Zincirler Buluşuyor 2014 Fuarı’nda biraraya geliyor. Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun bu yıl altıncısını düzenlendiği fuar ve konferans, İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Yerli ve yabancı 7 bin sektör temsilcisinin katılması beklenen organizasyonun yerfîi ana teması ‘marka’ olacak.

Fuar öncesinde bir basın toplantısı düzenleyen Türkiye Gıda Federasyonu Başkanı Mustafa Altunbilek, “Sektörümüzde arz talebin önünde büyüyor. Bu nedenle rekabet çok artmış durumda. Bu nedenle marka olmak bizim için de çok önem taşıyor” diyor. Global zincirlerin Türkiye’de zarar ederken, yerel zincirlerin büyüyüp ayakta kaldığını belirten Altunbilek, “Nielsen verilerine göre geçen yıl yüzde 12 büyüyen yerel zincirlerin bu yıl yüzde 10 büyümesini bekliyoruz” diyor.


Altunbilek’in verdiği bilgiye göre, fuar çerçevesinde düzenlenecek konferansa yurtdışından konuşmacı olarak ‘Wal-Mart Etkisi’ kitabının yazarı Charles Fishman ile dünyaca ünlü psikoterapist ve hipnozcu Antony Galie katılacak.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu