Haberler

Evinizdeki İstenmeyen Haşerelerden Nasıl Kurtulursunuz?

Haşerelerden Nasıl Kurtulursunuz? Evlerde ortaya çıkabilen haşereler ciddi sorunlara yol açabilir. Bunun için ilk etapta evinizde oldukça kapsamlı bir temizlik yapmanız gerekir. Haşerelerin yuvalanacağı çatlak ve deforme olan yerler bulunuyorsa bu bölgelerin tadilatlarının gerçekleştirilmesi büyük bir önem taşır. Temizlik ve gerekli tadilat işlemlerinin ardından profesyonel ilaçlama firmalarının desteğini de almanız önemlidir.

Haşerelerden Kurtulmak

Evlerde gıda tüketimi ve su tüketiminin olduğu ortamlarda haşereler daha fazla ortaya çıkabilir. Haşereler evlerde az kullanılan lavabo, banyo yüzeyindeki yer süzgeçleri ve biriken sularda görünür. Ancak haşereler tek bir bölgede gözüktüklerinden itibaren hızlı bir şekilde evin geneline yayılabilirler. Bu noktada ilaçlama yapılması gerekir.

Dirençli olabilen haşereler açıkta bırakılmış gıdalardan beslenebilirler. Rutubet gibi sorunlar da haşerelerle karşılaşmanıza sebep olabilir. Temiz havanın olmadığı bölgeleri daha çok seven haşerelerin evden uzaklaştırılabilmesi için kendi başınıza alabileceğiniz yöntemler işe yaramayabilir. Bu noktada ilaçlama hizmetleri denenebilir. Fakat ilaçlamanın sadece sizin eviniz için değil, bazı özel durumlarda yaşadığınız tüm apartman için uygulanması da önemlidir.

Haşerelerden Nasıl Kurtulursunuz
Haşerelerden Nasıl Kurtulursunuz

Profesyonel Böcek İlaçlama Hizmeti Alınmalı mı?

Evinizi ilaçlattıysanız ve sorunun apartman veya bahçe gibi çevreden kaynaklandığını düşünüyorsanız evinizde bu noktalara açılan kapıları ve duvarları kontrol etmelisiniz. Cam kenarlarında bulunabilecek ufak bir çatlak veya kapı altındaki boşluk vasıtasıyla haşereler evinize tekrar gelebilir. Bu sebeple, tadilat işlemleri atlanmamalıdır.

Nemin sürekli devam ettiği, ağzı açık bırakılmış yiyecekler ve saklama kapları haşerelere davetiye çıkarabilir. Bu noktada ilk olarak yaşam alanlarınızda bazı önlemler almalısınız. Temizliğe mutfaktan başlamanız ve mutfak temizliğine ekstra özen göstermeniz önemlidir. Kavanoz, poşet ve saklama kabı gibi içerisine gıda koyduğunuz malzemeleri sıkıca kapatmalısınız. Dökülen yiyecek kırıntılarını ise vakit kaybetmeden temizlemelisiniz.

Giderlerin daima nemli olmaması için akan ve damlayan muslukları onarmalısınız. Giderleri yalnızca ihtiyacınız olduğu zamanlarda kullanmalısınız. Haşereler ile başa çıkabilmek bir hayli zorlayıcı olabilir. Profesyonel böcek ilaçlama hizmetleri bu noktada en doğru karar olabilir. İstanbul’un her iki yakasında da böcek ilaçlama hizmeti alabilmek için Armut’ta yer alan en özel ve güvenilir seçenekleri inceleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu