Haberler

20’den Fazla Banka Veya Sigorta Şirketinden Karşılaştırma Yapma Şansı

Karşılaştırma Siteleri

BANKADAN kredi mi çekeceksiniz, yoksa evinize veya arabanıza sigorta mı yaptıracaksınız? Artık şube veya acente dolaşmanıza gerek kalmadı. Tek tıkla tüm bankaların kredi faizlerini veya mevduat faiz oranlarına ulaşabilirsiniz. Veya aracınızın kaskosunu, evinizin sigortasını, hatta sağlık sigortanızı ve tamamlayıcı sağlık sigortanızı bile yine internetten satın alabilirsiniz. Üstelik son yıllarda iyice moda olan platformlar üzerinden 20’den fazla banka veya sigorta şirketinden karşılaştırma yapma şansınız da var.

Son yıllarda karşılaştırma sitelerine artan ilgi, finansal piyasalara da damgasını vurmaya başladı. Çok sayıda platform, bankaların veya sigorta şirketlerinin verdiği ürünleri sunmaya başladı. Üstelik tek bir tıkla bankalar arasında veya sigorta şirketleri arasında karşılaştırma şansını da yakalıyorsunuz. En cazip teklifi tıkladığınızda ise o banka veya sigorta şirketinin internet sitesine yönlendirilip işleminizi güvenle yapabiliyorsunuz.

KAMPANYALAR DA VAR

Karşılaştırma sitelerinin bir diğer özelliği ise sizin adınıza banka ve sigorta şirketleri ile pazarlık yapmaları… Bu nedenle sitelerde zaman zaman düzenlenen kampanyalarda çok daha avantajlı fiyatlarla istediğiniz ürünü satın alabiliyorsunuz. Buna ilaveten platformlar dönemsel olarak hediye ve indirim sağlayan kampanyalar da düzenliyorlar. Örneğin kasko yaptırdığınızda emisyon gazı ölçümünü veya yol yardım hizmetini bedava yaptırabili-yorsunuz. Veya anlaşmalı işyerlerinden yapacağınız alışverişlerinize indirim veya indirim çeki alabiliyorsunuz.

Artık milyonlarca insan banka ve sigorta işlemlerini hem daha kazançlı hem zamandan tasarruf sağlayan karşılaştırma siteleri üzerinden gerçekleştiriyor. Her sitenin sunduğu ürün ve avantajlar ise birbirinden oldukça farklı. İşte biz de bu hafta sizin için karşılaştırma sitelerini araştırdık. Sundukları ürünleri, kampanyalarını ve müşterilerine sağladıkları avantajları derledik…

Hesapkurdu.com
HEM BANKA, HEM SİGORTA

Hesapkurdu.com, 20’den fazla banka ve yine 20’ye yakın sigorta şirketiyle aktif olarak çalışıyor. Kullanıcının talep ettiği ürüne göre ulaşabildiği banka ve sigorta şirket sayısının değiştiğini söyleyen Hesapkurdu.com Kurucu Ortak Onur Tekinturhan, “Ancak müşterilerimiz neredeyse her ürünümüzde 10’dan fazla banka ve sigorta şirketinin teklifine ulaşılabiliyor” diyor.

Bankaların ve sigorta şirketlerinin neredeyse tüm ürünlerine Hesapkurdu.com ve aynı zamanda Koalay.com platformları üzerinden ulaşılabildiğini de sözlerine ekleyen Onur Tekinturhan, ürünlere ilişkin şu bilgiyi veriyor; “Ürünleri sıralamak gerekirse; bankaların ihtiyaç, konut, taşıt, KOBÎ kredileri ile mevduat ve kredi kartı ürünleri, sigorta şirketlerinin ise trafik, kasko, konut, sağlık, seyahat ve deprem sigortası ürünleri var.

Kullanıcılarımız sitemiz üzerinden 20’ye yakın banka ve sigorta şirketinin ürünlerine ve detaylarına ulaşıp şeffaf bir karşılaştırma yapabiliyor, kendilerine en uygun finan-sal ürüne en düşük maliyet ile sahip oluyor. Ayrıca Hesapkurdu.com’a özel kampanya ve hediyelerle kullanıcılarımız ek faydalar da sağlayabiliyor.

Bunların yanında 1000’e yakın içerik sayfamız ile 50’den fazla finansal hesaplama aracımızı da kullanıcılarımızın hizmetine ücretsiz sunuyoruz. Bu sebeplerden dolayı aylık 6 milyona yakın kullanıcının bizi tercih ettiğini düşünüyoruz.”

Hesapkurdu.com kullanıcılarına ek fayda sağlayabilmek adına dönemsel kampanyalar da düzenliyor. Dönemsel olarak değişse de sürekli olarak özel kampanyalar yaptıklarını söyleyen Tekinturhan, “Bunun için banka ve sigorta şirketlerinden düzenli olarak özel kampanyalar ve indirim taleplerimiz oluyor. Bunun dışında çeşitli kurumlardan hediye çekleri ve indirimler sunarak bizi tercih eden kullanıcılarımıza ek faydalar vermek için de aktif çalışmalarımız mevcut” bilgisini veriyor.

Sigortaladim.com
ÜCRETSİZ EGZOS MUAYENESİ

Sigortaladim.com 20’den fazla sigorta şirketi ile çalışıyor, ihtiyaç sahiplerine platform üzerinden, kolaylıkla karşılaştırmalı olarak inceleme ve satın alma imkanı sağlıyor. Hali hazırda, sigortaladım.com’da başta trafik, kasko, konut ve sağlık sigortası branşlarında olmak üzere bireysel ve kurumsal müşterilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak hizmet sunduklarını söyleyen sigortaladim.com Pazarlama Direktörü İzzet özveren, “Yaptığımız tüketici araştırmalarından anladık ki sigorta yaptırmak isteyen tüketicilerin en temel ortak problemi, neyi araştıracağını bilemiyor olması. Sigorta alımında araştırma, karşılaştırma, fiyat, kapsam gibi pek çok kafa karıştırıcı değişken var. Tüketici, bunca seçenek arasında kayboluyor ve aradığına ulaşamıyor. Biz de bu araştırma sonuçlarından yola çıkarak poliçe içeriklerini tüketicilerimize yalın ve daha anlaşılır bir şekilde sunarak, fiyat ve teminat karşılaştırma özelliğiyle aradıkları sigortayı saniyeler içerisinde bulma imkanı sağlıyoruz. Ayrıca 7/24 hasar destek hattımız ile her zaman yanlarında oluyoruz” diyor, sigortaladım.com’da bunun yanı sıra sigorta, hasar, teknoloji, ve yaşam kategorilerinden oluşan blog içerikleri, sağlanan avantajlara yönelik detaylı bilgilerin yer aldığı kampanyalar, tüketicilerin en çok merak ettiği konulara ilişkin sıkça sorulan sorular ve anlaşmalı sigorta şirketlerinin bilgileri ve hasar süreçleriyle ilgili bilgilendirici içerikler de yer alıyor.

Bu kapsamda tüketicilerin, ihtiyaçları olabilecek tüm sigorta bilgileri ve hizmetlerine tek platformdan ulaşabildiğine dikkat çeken Özveren, bunlara ek olarak düzenledikleri kampanyalar hakkında ise şu bilgiyi veriyor; “Örneğin düzenlediğimiz tüm kampanyalarda müşterilerimizin hayatlarım kolaylaştırmaya ve farklı müşteri deneyimleri sağlamaya çalışıyoruz. Bu kapsamda sigortaladım.com’dan trafik sigortası satın alan müşterilerimize bedava egzoz gazı emisyon ölçümü veya market, eğlence, sağlık ve akaryakıt gibi kategorilerde hediye kodu sunarak tüm ihtiyaçlara yönelik çeşitli avantajlar sağlıyoruz. Yine platformumuz üzerinden kasko sigortası satın alan müşterilerimize market, akaryakıt, eğlence, gibi çoklu kategorilerde avantajlar sunuyoruz. Üstelik bu yıl başında sektörde bir ilk olarak trafik ve/veya kasko sigortası satın alan tüm müşterilerimize ücretsiz olarak arıza ve kaza durumunda yılda iki kez çekici de dahil olmak Yol Yardım Hizmeti sunmaya başladık.”

hangikredi
Hangikredi

HANGİKREDİ
AVANTAJLI FAİZ İMKANI

HangiKredi 20’den fazla banka ile işbirliği yapıyor. Kullanıcıların ilgili kategoride karşılaştırma yaptıktan sonra, bankalara güvenle başvuruda bulunabildiğini söyleyen Hangikredi CEO’su Oray Durmazoğlu, “Başvurular direkt bankalar tarafından karşılanıyor ve hızla kullanıcılarımıza dönüş yapılıyor” diyor.

Kullanıcılar, bankacılıkla ilgili tüm ürünlere site üzerinden ulaşabiliyor. HangiKredi; kredi, kredi kartı, mevduat, fatura ödeme, sigorta, internet başvuruları ve en yeni hizmeti olan HangiKredi Notu özelinde hizmet sağlıyor. Bu sayede kullanıcılara bir çeşit finansal asistanlık hizmeti sunduklarını söyleyen Durmazoğlu, müşterilerine sağladıkları hizmet ve avantajlar hakkında şu bilgiyi veriyor; “Platformumuz üzerinden işlemlerini yapan kullanıcılarımıza sunduğumuz avantajlarımızı bir çatı altında toplamak gerekirse kendilerine kapsamlı bir finansal asistanlık hizmeti veriyoruz demek doğru olacaktır. Bu finansal asistan başlığının altında ise en avantajlı ürüne, en hızlı, en güvenli şekilde ulaşılması bulunuyor.

Aynı zamanda kullanıcılarımıza farklı kampanya kurguları ile farklı alanlarda destek olmaya çalışıyoruz. Bankalarla yaptığımız özel anlaşmalarla hiçbir yerde bulunamayacak HangiKredi’ye özel faiz oranlarını kendilerine sunuyoruz. Bunlar dışında HangiKredi üzerinden başvuru gerçekleştiren kullanıcılarımıza farklı hediye kampanyaları da düzenliyoruz.”

Hangi şirketler bu hizmeti veriyor?

SigortamjBt.com Sigorta
Sigortaladim.com Sigorta
Hesapkurdu Banka ve Sigorta
T amamlay icisafilik.com Tamamlayıcı sağlık sıg.
Hangikredi.com Banka
Slgortaclni Sigorta
Enuygun.com Banka – Sigorta
PTTsigorta.com Sigorta
Koalay.com Sigorta
Dijipol.com Sigorta
Minisıgorta Sigorta
Sigortam.net Sigorta

ESİN ÇETİNEL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu