Perşembe , Ocak 18 2018
Anasayfa / Şirket Haberleri / Yaşar Holding ana sektörlere odaklanacak

Yaşar Holding ana sektörlere odaklanacakİzmirli Yaşar Holding, son beş yıldır olduğu gibi 2014 yılında da çift haneli büyüyerek gelirini 4 milyar TL’ye taşıdı. Hedeflerinin ana sektörler gıda ve içecek ile boyaya odaklanarak pazar odaklı, sürdürülebilir ve kârlı büyüme olduğunu kaydeden Yaşar Holding icra Başkanı Dr. Mehmet Aktaş, bu doğrultuda bütçe çalışmalarını henüz tamamlamadıklarını fakat 2015 için de ortalama yüzde 10-15 arasında bir büyüme planladıklarını aktarıyor.

Yaşar Holding
2014 yılında mevcut işlere 130 milyon TL yatırım yaptıklarının belirten Mehmet Aktaş, “Yatırımlarımızı ağırlıklı olarak ana iş kollarımız olan gıda ve içecek ile boya sektörlerinde gerçekleştiriyoruz. Bu yılın küresel siyasi istikrarsızlık ve ekonomik dalgalanmalar nedeniyle ihtiyatlı yönetilmesi gereken bir yıl olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle yatırım tutarımızı geçen yıl ile benzer seviyelerde planlıyoruz” diye konuşuyor. Aktaş, yapacakları yatırımlarla organik büyüme gerçekleştireceklerini, ana iş kolları dışındaki alanlarda ise stratejik işbirlikleri yapabileceklerini belirtiyor.

Mutlaka Okuyun:  Rumeli Maya Yeni Bayilikler Verecek
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Cazador, Survivor All-Star yarışmasının kıyafet sponsoru oldu

HAZIR giyim üreticisi Cazador, Survivor All-Star yarışmasının kıyafet sponsoru oldu. Firma bu kapsamda Survivor yarışmacılarıyla …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir