Anasayfa / Makaleler / Yanıldığınızı Kabul Edin

Yanıldığınızı Kabul EdinHatanızı kabullenmek, ofis rakibinizin önünde yapmak isteyeceğiniz son şey olabilir ama birini acımasız bir söylenti yaymakla suçlarsınız ve bu ithamınızda haksız olduğunuz ortaya çıkarsa, o kişiye bir özür borçlusunuz. İş arkadaşınızın, size karşı aynı nezaketi göstereceğine inanmadığınızdan bu düşünceye karşı çıkmak isteyebilirsiniz. Eğer rakibinizin kurallarına göre oynarsanız, sizin de ondan bir farkınız kalmaz.

Hatanızı kabullenmek
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Bu olay hiç gerçekleşmemiş gibi davranmanız zaten gerilen ilişkinizi dahada kötüleştirir. Dahası, hatamzı düzeltmeyi reddetmeniz rakibinizin ofiste mağdur rolü oynamasının yolunu açar. Bu da olmasını isteyeceğiniz son şey. Napoleon Bona-parte’ın söylediği gibi: “Hırsızı herkesin gözünün önüne çıkarırsanız dürüst biri gibi davranır.”

Özür dilediğinizde anlayış beklemeyin. Ne de olsa size batan diken rolü oynayan bu kişi sadece özür dilediğiniz için bir gül ağacına dönüşmeyecek. Zaten dilediğiniz özür çoğunlukla sizinle ilgili. Hatalarınızı kabul edebilecek kadar dürüst ve cesur olduğunuzun kanıtı.

  Tedavisi olmayan iki yönetim hastalığı
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

E-sporun gelecekteki içeriğine dair ipuçları

Oynanan oyunların rengi ve içeriği her geçen gün yeni ürünlerle zenginleşiyor. Artık farklı platformlar olaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir