Şirket Haberleri

Wella, kuaförlerin zincirleşmesine destek oluyor

muslime dugracTürkiye’de kişisel bakım pazarından en çok pay alan alt kategori saç bakım ürünleri. Pek çok markanın olduğu bu pazarda şampuandan kreme, boyadan şekillendiricilere kadar çok sayıda ürün var. Bu ürünlerin büyük kısmı marketlerde satılıyor. Profesyonel ürünlerin alıcısı ise kuaförler.

Türkiye’deki 30 bine yakın kuaföre satış yapmak için ise ayrı bir satış ve dağıtım ağı gerekiyor. Belki de bu nedenle markalar bu kategorileri için farklı şirketlerle işbirliği yapıyor. Örneğin P&G, önemli markalarından Wella için Yöntem Profesyonel Kozmetik ile çalışıyor.


Wella Boya, Sistem Kozmetik ve Sebastian markasının kuaförlere pazarlanması ve satışını yapan şirketin genel müdürü Müslime Duğraç, Türkiye’de 15 bin kuaför olduğunu ve kendilerinin 3 bin kuaförle çalıştığım söylüyor. Kuaförlerin kendilerinden en büyük beklentilerinin eğitim ve kendi gelişimlerine katkıda bulunmak olduğunu söyleyen Duğraç, farklı bir pazarlama çalışmasına imza attıklarının altını çiziyor.

Duğraç, son yıllarda pek çok kuaför markasının şubeleştiğini belirtiyor ama zincirleşmenin çok da kolay olmadığını söylüyor. Bu konuda yaptıkları çalışmayı ise şöyle anlatıyor: “Zincir olmak isteyenlere destek vermeye başladık. Dünyadaki başarılı örneklerin sistemlerini araştırdık ve bir Türkiye modeli oluşturduk. Şimdi isteyen şirketlere bu konuda destek oluyoruz. Teknik eğitimlerden müşteri hizmetlerine kadar pek çok konuda eğitimler verip bunu tüm şubelerinde standart hale getirmelerini sağlıyoruz.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu