Pazarlama Reklam

Visionteractive’in gözü medya bütçelerinde

Çocukluk arkadaşı olan beş mühendisin geçen yılın başında kurduğu Visionteractive, ilginç ve dikkat çekici ürünleriyle kısa sürede markaların ilgisini çekti.

VisionteractivePresstagram isimli ilk ürünleriyle markaların kullanıcılarına interaktif bir deneyim yaşatmasını sağlayan şirket, bu ürünüyle, Instagram’da paylaştığınız fotoğrafın hashtaginde istenilen şeyi yazdığınız takdirde fotoğrafınızın çıkışının size verilmesini sağlıyor.

İlk müşterilerinin İzmir Ekonomi Üniversitesi olduğunu söyleyen şirket ortaklarından Onur Candan, ardından iki yeni ürün daha çıkardıklarını anlatıyor. Bu iki ürünü oluşturan Tweet’le çalışan langırt Socialgoal ve yine Tweet’le çalışan otomat Socialmat’ın devreye girmesiyle Red Bull ve Turkcell ile anlaşma yaptıklarını söyleyen Candan, ürünlerin daha çok konser, festival, fuar gibi aktivitelerde kullanıldığını belirtiyor. Şirket, bu üç ürün dışında, Walkinad (yürüyen pano), Chargee (Tweet ile çalışan masa şarjı), Solar Charge (Tweet ile çalışan ve enerjisini güneşten alan şarj), Socialbreak (Tweet ile çalışan sıcak içecek otomatı), FlyinAD (uçan reklam mecrası) isimli ürünlerin de kiralamasını gerçekleştiriyor.

Migros’tan Ülker’e, Pepsico’dan LG’ye, TEB’den Garantiye kadar 90’a yakın şirketle çalıştıklarının altını çizen Candan, 2013’ün sonunda Şirket Ortağım melek yatınm ağına dahil dokuz yatırımcıdan toplam 375 bin TL yatırım alarak makine parkını geliştirdiklerini anlatıyor. Toplam 14 ortaklı 22 çalışanı olan bir şirket olduklarını ve iki yılın sonunda 1,3 milyon TL ciroya ulaştıklarını belirten Candan, yıllık anlaşmalarının yanında, aktivite bazlı kiralama da yaptıklarını söylüyor. Ürünlere göre değişmekle birlikte kiralama bedelleri 900 bin ile 2 bin 700 lira arasında değişiyor.İkinci tur yatırım almaya hazırlanan şirket ihracata da başladı. Dubai’ye ilk ürünlerini gönderdiklerini söyleyen Onur Candan, sırada Bulgaristan ve Almanya’nın olduğunu anlatıyor.

Tabii Türkiye’de de gidilecek daha çok yol var. Şu anda şirketlerin pazarlama bütçesinden pay aldıklarını söyleyen Onur Candan, gözlerinin medya bütçesinden pay almak olduğunun altını çiziyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu