Pazarlama Reklam

“Gerilla pazarlama” taktiği

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA), ülkemize karşı Avrupa’da yükselen olumsuz havaya karşı 2022’de “gerilla pazarlamayı” da içeren bir eylem planı hazırladı. TGA’nın 2022 Avrupa Pazarı Stratejisi’ni inceleyen arkadaşımız Kerem Köfteoğlu, eylem planından ilginç ayrıntılara rastladı.

Arkadaşımızın bulgularına göre, Avrupa’da izlenecek tanıtım stratejisinde “‘kitlesel iletişim” yerine “gerilla pazarlama” olarak adlandırılan Berlin Metrosu, La Fayette ve KaDeWe gibi önemli lokasyonlarda çeşitli aktiviteler gerçekleştirilecekmiş. Tanıtım stratejini tamamen değiştiren TGA yönetimi, Al Pacino ile tiyatro gösterisi, ünlü orkestra şefi Andre Rieu ile konserlerin yanı sıra, Armin vBurren ile Martin Garrix gibi ünlü DJ’lerle de farklı ekinlikler planlıyormuş.

Gerilla pazarlama
gerilla pazarlama

Ayrıca MasterChef Danimarka’nın bir bölümü, ünlü şefler eşliğinde Türkiye’de çekilecekmiş. Eylem planı kapsamında AII-in-Turkiye eğitim platformuyla perakende kanalları bilgilendirilip eğitilirken, Avrupa’daki ünlü gazete ve dergilerle de ortak projeler yürütüleceği konuşuluyor. Duyduğumuza göre bu kapsamda; Le Figaro ile Doğu ekspresi, Urla şarap bağları, Ege kıyıları, Le Monde’la Taş Tepeler, gastronomi, kültür sinema, Le Journal du Golfla da Belek Golf destinasyonlarının tanıtımları yapılacakmış.

Kulağımıza, turizmcilerin bu konuda atılan adımdan çok memnun olduğuna ilişkin bilgiler geldi.

Kulislerde şimdi de TGA’nın kendilerinden toplayıp dövize yatırdığı katkı payını da TL’ye çevireceğine ilişkin söylentiler dolaşıyormuş.

Bekleyip göreceğiz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu