Pazarlama Reklam

WordPress için En İyi WordPress Hosting Hizmeti

Web sitenizde CMS (İçerik Yönetim Sistemi) olarak WordPress kullanıyorsanız, hosting seçiminizi WordPress hosting’den yana yaparak WordPress’e özgü birçok özellikten yararlanabilirsiniz.

Peki WordPress hosting nedir?

WordPress hosting’in ne olduğunu anlatmaya başlamadan önce WordPress tam olarak nedir, önce bu kavramı detaylandıralım.

WordPress Nedir?

WordPress hosting
WordPress

WordPress, dünyadaki en popüler açık kaynaklı içerik yönetim sistemidir (CMS). İnternetteki en popüler web sitelerinin yaklaşık %35’i WordPress’i CMS olarak kullanılır. WordPress’in kullanımı oldukça kolaydır, bu yüzden dünyada kullanılan en popüler bloglama sistemidir. WordPress, başlangıçta sadece blog yazarları tarafından kullanılsa da, yıllar içinde web siteleri oluşturmak için en iyi “içerik yönetim sistemlerinden” biri haline gelmiştir.

WordPress Hosting Nedir?

WordPress hosting, WordPress’i çalıştırmak için optimize edilmiş bir barındırma çözümüdür. İnsanların WordPress hosting’i sevmesinin ana nedenlerinden biri, güçlü performans ve güvenlik özellikleridir. Ayrıca, teknik bilgisi olmayan kullanıcılar için WordPress’in tek tıkla kurulmasını sağlar.

İlginizi Çekebilir: Girişimci olmanın en zor yanı, inandığın fikre destek bulmak

WordPress’in Sunucu Gereksinimleri Nelerdir?

Sunucunuzun WordPress’i çalıştırmak için karşılaması gereken minimum koşullar aşağıdaki şekildedir:

Web hosting türü: Seçeceğiniz herhangi bir hosting planı
Web sunucusu yazılımı: Nginx 1.19 veya üstü / Apache HTTPD 2.4 ve üstü
Disk alanı/Depolama: 512 MB
Veri Tabanı: MySQL 5.7 ve üstü (8.0+  – tavsiye edilen) / MariaDB 10.2 veya üstü
PHP Sürümü: PHP 5.6.20+ (7.3 ve üstü – tavsiye edilen)
PHP Belleği: 64 MB
RAM: 512 MB
İşlemci (CPU): 1 çekirdekli, 1 iş parçacıklı, 1 GHz+
Bant genişliği: Sayfa boyutuna, sayısına ve günlük/aylık yüklemelere bağlı

WordPress Hosting Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

WordPress hosting kullanmanın avantajlarından bazıları aşağıdaki şekildedir:

 1. Gelişmiş Performans

Sunucular WordPress için optimize edilmiştir, bu nedenle web siteniz çoğu web sitesinden daha hızlı yüklenir.

 1. Güvenlik

Sunucu, yalnızca temel güvenlik protokolleriyle değil, WordPress için özel bir yapılandırmayla optimize edildiğinden daha güvenlidir. Kötü amaçlı yazılımlara ve istenmeyen e-posta’lara karşı koruma sağlamak için gelişmiş güvenlikle birlikte gelir.

 1. Kullanım Kolaylığı

Sunucu, WordPress kurulumu için yapılandırılmıştır ve tek tıklamayla WordPress kurulumu yapmanızı sağlar.

 1. Günlük Yedeklemeler

WordPress hosting ile otomatik günlük yedeklemeler alırsınız, böylece web sitenizde herhangi bir problem meydana gelirse, en son yedeklemeyi sorunsuz bir şekilde geri yükleyebilirsiniz.

 1. Daha İyi Teknik Destek

Müşteri destek temsilcileri, WordPress ürünleri için destek sunmak üzere eğitilmiştir. WordPress ile ilgili sorunlarınızı çözecek birini arayan ve teknik bilgiye sahip olmayan biriyseniz, daha iyi bir teknik destek sizin için gerçekten faydalı olabilir.

Web Hosting ve WordPress Hosting  Arasındaki Fark Nedir?

Web hosting ve WordPress hosting arasında aslında pek bir fark yoktur. Web hosting sadece daha geniş bir kavramdır, WordPress hosting ise, web hosting altında bir niştir.

WordPress hosting planları, WordPress için optimize edilmiştir. Bu planlar CMS olarak WordPress kullanan web sitelerinin daha verimli çalışmasına yardımcı olur ve WordPress için optimize edildiğinden, sadece platformun ihtiyaçlarına odaklanır. Bu sayede WordPress web siteleri daha güvenilir bir şekilde çalışır.

Web hosting ise, önceden yüklenmiş veya önceden yapılandırılmış web uygulamaları olmadan da temel barındırma yapılandırmasını sağlayan daha genel bir kavramdır. Web hosting’i WordPress hosting ile karşılaştırırken temel fark budur.

WordPress web siteleri daha yoğun trafik almaya başladığında, VPS veya özel barındırma gerekir. VPS, daha ucuz ve çok daha güçlü olduğu için başlangıçta mükemmel bir seçenek olacaktır.

Bir WordPress web siteniz varsa, ama hosting hizmetinin performansından memnun değilseniz Atak Domain’den en uygun fiyatlı WordPress hosting planlarını en iyi kalitede satın alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: 4 Adımda Kurumsal Web Sitesi Kurmak

Web Hosting vs WordPress Hosting: Hangisini Seçmeliyim?

WordPress’te yeniyseniz ve bir web sitesi kurmak istiyorsanız, uzmanlar tarafından WordPress hosting önerilir. Bu hosting türü, WordPress web sitenizin ihtiyaçlarını mükemmel şekilde karşılar. Ancak, web siteniz için WordPress kullanmayı düşünmüyorsanız, paylaşımlı hosting planlarından birini seçebilirsiniz.

WordPress hosting, WordPress web sitelerinin verimliliğini ve hızını artırır. Bu yüzden sitenizin sorunsuz şekilde yüklenmesini ve en iyi kullanıcı deneyimini sunmasını istiyorsanız, WordPress hosting sizin için mükemmel bir seçim olabilir. Ancak, yoğun trafiğe sahip bir WordPress web siteniz varsa, VPS hosting gibi bir tercih de yapabilirsiniz. VPS gibi bir hosting hizmeti, sitedeki yükü ve trafiği yönetmenize yardımcı olacaktır.

İlginizi Çekebilir: Veri Merkezi Hizmeti Veren Şirket Kurabilirsiniz

Atak Domain’in Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Atak domain
Atak domain

Dünyanın en çok tercih içerik yönetim sistemi olan WordPress için özel olarak hazırlanmış Atak Domain WordPress hosting paketlerinden birini satın aldığınızda, performansınızı benzersiz kılacak üstün WordPress hosting özelliklerine sahip olursunuz.

Atak Domain’in sunduğu WordPress hosting özelliklerden bazıları aşağıdaki şekildedir:

 1. Anında Otomatik Kurulum

Atak Domain üzerinden alacağınız herhangi bir WordPress hosting planı sayesinde, web sitenizin kurulumunu otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz.

 1. Teknik Bilgi Gerektirmez

WordPress hakkında hiçbir teknik bilginiz olmasa bile, WordPress sitenizi kolaylıkla yönetebilirsiniz.

 1. Çok Daha Hızlı Web Siteleri

SSD platform ve LiteSpeed Cache ile WordPress siteniz çok daha hızlı çalışır.

 1. Ücretsiz Taşıma

Farklı firmada bulunan web siteleri, Atak Domain’in uzman ekibi tarafından taşınır ve kurularak canlıya alınır.

 1. Otomatik Yedekleme

Atak Domain web sitenizle ilgili her türlü güvenlik önlemini alır ve siteniz olası saldırılara karşı takip eder.

 1. 7/24 Destek

Herhangi bir problemle karşılaştığımızda ya da bir sorunuz olduğunda telefon, e-posta ve online chat gibi 3 farklı destek kanalından Atak Domain’in uzman destek ekibine 7/24 ulaşabilirsiniz.

Özetle diyebiliriz ki 2003 yılından beri sektörün en popüler domain ve hosting firmalarından biri olan Atak Domain, sektörde çok uzun sürelerdir var olduğundan, tüm ihtiyaçlarınıza yardımcı olacak deneyime sahiptir. Profesyonel destek ekibiyle, herhangi bir soruyu yanıtlamak için her an yanınızdadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu