Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / İş Fikirleri / Uygun fiyatlı tablet üretimi

Uygun fiyatlı tablet üretimiUygun fiyatlı tablet üretimi

Türkiye’de eğitim sistemindeki tablet dönüşümü teknoloji şirketlerinin iştahını kabartmıştı. Aslında ülkede tablet tüketimi açısından önemli bir yükseliş olduğunu da söylemek gerekiyor.

Uygun fiyatlı tablet üretimi
Bununla birlikte tabletlerin fiyatlarının yüksek olması tüketicilerin tablet almasını sınırlıyor. Neyse ki yerli üretim tabletler, bu alandaki uçurumu belli seviyelerde kapatıyor. Bu uçurumun daha da kapatılması ve belli özellikleri kısıtlanmış ama fiyatı uygun tabletlerin üretilerek Türkiye’de piyasaya sunulması söz konusu olabilir. Londra merkezli Datawind, dünyanın en ucuz tablet bilgisayarlarını yapmak için yola çıkmıştı. Şirket bu alanda önemli geliştirmeler yaptı ve yaklaşık 40 dolara satılan tabletler geliştirdi. Bu adım Hindistan’daki öğrenciler için ucuz tabletler geliştirilmesi projesinin bir yansımasıydı. Şirket bu projede önemli bir başarı gösterdi ve geliştirdiği donanımlarını dünyanın her yerinde satan bir teknoloji şirketi niteliğine büründü. Türkiye’deki yerli üreticiler açısından bu segment üzerine odaklanılması, dikkatle analiz edilmesini gerektiriyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Zerdeçal Yetiştiriciliği Çok Para Kazandıran İşler Arasında

Sağlıklı beslenme trendleri arasına giren zerdeçal altın çağını yaşıyor. Marketlerde taze olarak da satılmaya başlandı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.