İş Kurmak İçin Yeni İş Fikirleri

Köpek Temizleme Ünitesi İşi

Hayvan sevgisinin ilginç göstergelerinden biri… Siz arabanıza yakıt alırken köpeğiniz banyo yapmanın zevkini yaşıyor. Köpek temizleme üniteleri, özellikle sıcak bölgelerde yeni bir hizmet.

Köpeğiniz her zaman daha sağlıklı!

Köpek temizleme
Köpek temizleme

Nur Demirok / Para ; BU hafta size ilginç bir uygulamadan söz edeceğim. Amerika’nın bazı eyaletlerinde ve bazı Avrupa ülkelerinde arabanıza yakıt aldığınızda, akaryakıt istasyonunun hemen çıkışında köpek temizleme ünitesi görüyorsunuz.

Her türlü konforun bulunduğu bu uygulama, hem hijyen hem de hayvan sevgisinin ilginç; örneklerinden biri. Süreç şöyle başlıyor: Köpeğinin arka koltukta kulaklarını dikmiş bekliyor. Arada bir şiddetle kaşınması ve havlaması kendisini rahatsız eden asalak parazitler bulunduğunun işareti.

Yakıtınızı aldıktan sonra çıkışa yakın bir yerde akaryakıt istasyonuna ait ‘köpek temizleme’ kabini var. Kısa bir süre durup köpeğinizi dışarı çıkarıyorsunuz. Burada özellikle bu hizmet için yetiştirilmiş elemanlar var.

Hizmette Sınır Yok!

Siz ya da bu elemanlar, köpeğinizi son derece rahatlatan bir ‘duş’ un hemen altına koyuyorlar. Köpek arada bir korkup havlasa da temizleneceğini ve parazitlerden kurtulacağını önseziyle hissediyor. Sakince kendine özel duşun altına girmekten çekinmiyor. Bu işe siz de çoğu zaman komut vererek yardımcı oluyorsunuz.

Hareketlerinizi izleyen sadık köpeğiniz gayet rahat duşunu alıyor ve hemen yakındaki ‘kurulama ünitesine’ de hiç zorluk çıkarmadan giriyor; son derece ferahlıyor.

Bu süreçte yakınında sizi gördüğü için hiçbir sorun yaşanmıyor. Yıkanıyor, temizleniyor, ferahlıyor ve çıkıyor.

Tüm bu işlemler yapılırken etrafta başka köpek, hatta kedi gibi hayvanların olmaması ve de köpeğinizi taciz etmemesi çok önemli. Dahası sizden önce ve sonra bu hizmeti alanlar da sırasıyla aynı kulvara yönlendiriliyor.

kopek yikama unite
Köpek Temizleme Ünitesi

Bu arada hayvanın sağa sola saldırmaması ve korkmaması için sizin davranışlarınıza da epey iş düşüyor. Tüm temizlenme ve parazitlerden arınma işleminde de sizin komutlarınızı izliyor.

Kuruluşunuzu Hayvan Dostu Yapıyor

Buraya kadar anlattıklarımız, bu işin ilk kez uygulanmasıyla ilgili. Daha sonra sizi gözden kaçırmamak koşuluyla tüm süreci siz de kenarda bekleyerek izleyebiliyorsunuz.

Daha sonraları bu işler rutine döndüğünde çoğu zaman sizin de görünmemeniz bu sevimli hayvanları pek etkilemiyor. Önemli olan onun temizlendiğine ilişki algıyı onun beynine yerleştirmek.

kopek yikama
Köpek Temizleme Ünitesi

Yapılan araştırmalar ve saptamalar, köpek ırklarının çoğuna göre böylesi merasime de pek gerek olmadığını gösteriyor. Hele de iş rutine çevrilince bu temizlenme işi daha da kolaylaşıyor.

Başlangıcı zor gibi görünen bu süreç, hayvan sevildiğini ve rahatladığını hissettikçe daha da kolaylaşıyor. Başlangıcı zor gibi görünen bu süreç hayvan sevildiğini ve rahatladığını hissettikçe daha da kolaylaşıyor; hatta hayvanların cinsi ve ırkı ne olursa olsuıı tüm işlemler sıradan bir rutine dönüşüyor.

kopek yikama unitesi

Veterinerler de Bu İşin İçinde

Sürecin sonunda hayvanları okşayıp sevmek, onların bilinç altında temizliğe önem verilmesini algı bütünlüğünü de var etmiş oluyor.

Buraya kadar başlangıç safhası zor gibi görünen bu işi daha da kolaylaştırmak için akaryakıt istasyonlarının bazıları, kendi bünyelerinde veteriner de görevlendirebiliyorlar.

Önemli olan köpeklerin cinsi ne olursa olsun, rahatlamaları ve yıkanarak temizlik duygusu yaşamaları…

Elbette bu hizmeti veren istasyonların diğer standart hizmet sağlayıcılara göre önemli farklar yaratması, hem ‘köpek severleri’ mutlu ediyor hem bağımlı müşteri sayısını olabildiğince artırıyor.

Buraya kadar anlattıklarımız, aynı zamanda çok belirgin hizmet kalitesi ve o istasyona da tam bir müşteri bağımlılığı yaratıyor. Bu türden uygulamalar farklı bir çizgide hayvanseverliğin tüm renklerini de ortaya koyuyor.

Dog Wash

Siz de vakit geçirmeden bu farklılık ekseni içinde hizmet vermeye hazırlanın!

Nur Demirok / Para

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu