Çarşamba , Mart 20 2019
Anasayfa / Şirket Haberleri / Tosyalı Holding Yatırım Atağında

Tosyalı Holding Yatırım AtağındaÜç kıtada 12 iştirak ile ve biri devam eden toplam 18 tesisiyle faaliyet gösteren Tosyalı Holding demir çelik sektöründe geniş bir faaliyet alanına sahip. 2014’te 3 milyar dolar ciroya ulaşan şirket, 2015’te ise 3,5 milyar dolar ciro hedefliyor. Geçen yıl hedeflerinin üzerinde ihracat başarısı göstererek 600 milyon dolarlık ihracat rakamına da imza atan Tos-yalı’nın bu ytlki ihracat hedefi ise 805 milyon dolar.

Tosyalı Holding
2019'da Çok Para Kazanma Yolları ve İş Fikirleri İçin Tıklayınız...

Holdingin 2015 yatırım planları birçok ayaktan oluşuyor. Bunların başında da Japon Toyo Kohan şirketiyle yapılan ortaklıkla ocak ayında start verilen ileri teknoloji ve yüksek katma değerli yassı çelik üretim tesisi geliyor. Yaklaşık 500 milyon dolarlık bu yatırımın 20 ayda tamamlanması hedefleniyor. Bu yatırımla birlikte Türkiye’ye 300 milyon dolarlık ek ihracat girdisi de sağlanması bekleniyor. Ayrıca Cezayir tesislerinin üçüncü aşamasının yatırımına da bu yıl başlandı. Toplamda 1,3 milyar dolarlık bir yatırım olacak ve tamamlandığı zaman grubun Cezayir’e yaptığı toplam yatırım tutarı 2 milyar doları bulacak. Bu yatırımlar tamamlandıktan sonra da, bugün günlük 3 bin 500 ton olan inşaat demiri üretimi 12 bin tona yükselecek. Grubun enerji şirketinin bu yılki yatırım hedefi ise 1,7 milyar dolar. Toplamda şirketin

2015 yatırım hedefi 3,5 milyar dolar. Bugün 3 bin 500’ü Türkiye’de olmak üzere, yurtdışı yatırımlarıyla birlikte 6 binin üzerinde kişiye istihdam sağlayan holding, önümüzdeki üç yıl içinde ise istihdam rakamını 10 binin üzerine çıkarmayı planlıyor. Bugün itibariyle 3,5 milyon ton kapasiteyle üretim yaptıklarını belirten Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, “2017 itibariyle üretim hedefimiz 6 milyon ton, 2020 yılında ise 10 milyon ton üretime ulaşacağız. Hükümetim izin 2023 yılı ihracat hedeflerine uygun bir şekilde, biz deTosyalı Grubu olarak en az 1,5 milyar doların üzerinde ihracat hacmine ulaşmayı hedefliyoruz” diyor.

  Köşebaşı yurtdışına açılıyor
İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Romanya Türk şirketlerinin ihracat üssü oldu

Romanya, Türk şirketleri için ‘bölgesel üs’ konumuna geldi. Bu ülkede üretim yapan şirketler Avrupa Birliği …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir