Şirket Haberleri

Sosyal sorumluluk projesi yürüten suvari okulları yeniliyor

Süvari okulları yeniliyor

suvari okulSON yıllarda şirketler sosyal sorumluluk projelerine büyük önem veriyor. Kimileri öğrenci okutuyor, kimileri öğrencilerin barınacağı yurtlar yapıyor. Bazıları da okullar yaptırıyor. Ağırlıklı olarak eğitim ve kadına dönük sosyal sorumluluk projeleri öne çıkıyor.

Erkek giyim markası Süvari de sosyal sorumluluk projesi yürüten şirketlerden. 34’ü yurtdışında olmak üzere toplam 130 mağazası bulunan Süvari Giyim’in sosyal sorumluluk projelerine başlaması aslında yeni değil. Daha önce su kıtlığıyla mücadele, enerji tasarrufu, orman yangınlarını önleme, pamuk üretimini destekleme ve daha pek çok konuyu etiketlerine taşıyarak toplumun bilinçlenmesini sağlayan Süvari şimdi de kaynaklarını eğitim için seferber ediyor. Okul onarımına başlayarak çocuklarımızın daha iyi koşullarda eğitim almalarını sağlamak üzere yola çıkan Süvari’nin ilk durağı Batman Karpuzlu Köyü oldu. Geçen hafta Karpuzlu Köyü’ndeki okulu ziyaret etme imkanı bulduk. Okul baştan aşağı yenilenmiş. Öğretmen ve öğrenciler, okulun fiziki şartlarıyla ilçe merkezindeki okullardan bile daha iyi olduğunu söylüyorlar.


Okulun ısıtma sistemini kuran, binanın tadilatını gerçekleştiren ve demirbaşlarını yenileyen Süvari okulun peyzaj çalışmalarını da üstlenmiş. Tüm bu onarım, iyileştirme ve yenileme çabaları için tamamen kendi kaynaklarını kullanan Süvari bu bilincin yaygınlaşması için kampanyayı mağazaları aracılığı ile tüketicilerine ulaştırarak, öğrencilerle müşterileri arasında da bağ kurmayı amaçlıyor. Süvari Giyim Genel Müdürü Fatih Coşkun, her yıl en az bir köy okulunu yenileyeceklerini belirterek,” Şimdilik bir adım attık ve Batman Karpuzlu Köyü ilköğretim Okulu ile eğitimde sosyal seferberlik yolculuğuna çıktık. Bu çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu