Pazar , Kasım 11 2018
Anasayfa / Şirket Haberleri / Sönmez Holding’in ikinci çimento fabrikası yolda

Sönmez Holding’in ikinci çimento fabrikası yoldacelal sonmezBursalı Sönmez Holding, uzun yıllar tekstilin ağırlığında götürdüğü faaliyet alanlarında son dönemde önemli bir değişime gitmişti. Turizm, enerji, inşaat, AVM işletmeciliğinin yanı sıra çimento da grubun eğilim gösterdiği alanlar arasına girdi. Bilecik’te yer alan Sençim Çimento tesisi ile sektöre adım atan Sönmez, 1 milyon 300 bin ton/yıl kapasitesi bulunan tesisinin iş hacminden oldukça memnun.

İnşaattaki gelişmeye paralel olarak çimento sektöründe büyüme kararı alan grup, son olarak Adana Yumurtalık’ta yaklaşık 165 milyon dolarlık bir çimento fabrikası yatırımı daha yapıyor.
Sönmez Holding Yönetim Kurulu Başkanı Celal Sönmez, kuruluş çalışmaları süren ve ağustos ayında açılması planlanan Sönmez Çimento fabrikasının 2 milyon ton/yıl kapasiteli olacağını söylüyor. Yeni yatırımın devreye alınması ile grubun yıllık çimento üretim kapasitesinin toplamda 3 milyon 100 bin tona ulaşacağını da belirten Sönmez, “Çimentodaki ağırlığımızı ve pazar hacmimizi artıracağız” diyor.

Sönmez Holding’de tekstil, turizm, perakende ve inşaat ana sektörler konumunda.

Holding 2013 yılında  yaklaşık 420 milyon dolarlık ciro yapmıştı.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

www.myfikirler.org

Bunu da İnceledinizmi ?

Gönül Kahvesi İzmir’den Dünyaya Açılıyor

Temelleri 1990’lı yıllara dayanan Gönül Kahvesi, yaklaşık 16 yıl önce İzmir’de kuruldu, inovasyonu odağına koyan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir