Şirket Haberleri

Sivaslı Dermokil Çin’e uzanacak

DermokilDermo kozmetik sektörünün yerli oyuncusu Sivas merkezli Dermokil, yurtiçinde ve yurtdışmda kendi perakende zincirlerini kurmaya hazırlanıyor. Dermokil Yönetim Kurulu Başkam Ünal Karaca, 2015 yılnıda yurtiçüıde 50 mağaza açarak AVM’lerde hızla büyüyeceklerini söylüyor. Karaca, bu yıl Çin ve Suudi Arabistan’da da toplam 45 mağaza açacaklarım ifade ediyor.

Sivas kökenli Dermokil, 2007 yılından beri kozmetik alanında faaliyet gösteren bir şirket. Yüzde 100 yerli sermaye ile kurulan şirket, kil bazlı kozmetik ürünler üretiyor. Türkiye genelinde 6 bin satış noktasında yer alan Dermokil, şimdi kendi mağazalarını kurmaya hazırlanıyor. Perakende açılımını yurtiçi ile sınırlamayan Dermokil, yakın zamanda Çin ve Suudi Arabistan’da da zincir mağazalarını açacak.


Dermokil Yönetim Kurulu Başkanı Ünal Karaca, Ortadoğu, Avrupa, Suudi Arabistan ve Afrika’da ana distribütörleriyle hizmet veren şirketin hedefini, Dünyada en çok bilinen Türk kozmetik markası olmak’ şeklinde açıklıyor. Ezel Kozmetik olarak Dermokil markasıyla Sivas’taki 10 bin metrekarelik fabrikada yıllık 4 milyon adet üretim yaptıklarını ifade eden Karaca, bir Anadolu markası olarak global ölçekte bir şirkete dönüşmeyi hedeflediklerini belirtiyor.

50 MAĞAZA AÇACAK

Türkiye’de bu yılın ikinci çeyreğinde kendi perakende mağazalarını açmaya hazırlanan şirket, yıl sonuna kadar başta İstanbul olmak üzere Türkiye’de toplam 50 mağazaya ulaşmayı hedefliyor. Kendi mağazalarını açarak büyümeyi hedefleyen şirket, ağırlıklı olarak AVM’lerde yer alacak.

Yine bu yıl yurtdışı açılımını gerçekleştirmeye hazırlanan Dermokil, Çin ve Suudi Arabistan’da bir perakende zincirine dönüşmeyi hedefliyor.

Yurtdışmda master franchise vererek büyümeye hazırlandıklarını belirten Karaca, hedeflerini şu şekilde anlatıyor: “Suudi Arabistan ve Çin, nüfus açısından bizim için büyük potansiyel taşıyor. Aynı zamanda Çin ve Suudi Arabistan’da iki yıldır ilişkilerimizin iyi olduğu müşterilerimiz var. Çin’de belli bölgelere odaklandık. Şanghay, Urumçi ve Pekin’de mağazalar açacağız.”ÜLKE SAYISINI ARTIRACAK

Bu yıl içerisinde Çin’deki hedef 20 mağazaya ulaşmak. 2015 yılında yine Körfez ülkelerinde franchise mağaza konsepti oluşturan Dermokil, ilk etapta Suudi Arabistan’a odaklanacak. Ünal Karaca, bu yıl içerisinde Suudi Arabistan’da 25 mağaza açmayı planladıklarını ifade ediyor. Yeni açılacak mağazalarla birlikte toplam 2,8 milyon dolar yatırım yapacaklarını vurgulayan Karaca, yurtdışındaki mağazalardan bu yıl 4,8 milyon dolar ciro beklentileri olduğunu kaydediyor.

Geçtiğimiz yıl 14 milyon TL ciro elde eden şirket 2015 yılında yüzde 30 büyümeyi hedefliyor. 27 ülkede yer alan Dermokil, yurtdışmda da takip edilen bir Türk markası. Özellikle Ortadoğu ve Avrupa ülkelerinden gelen taleplerin son dönemde arttığının altını çizen Karaca, yakın zamanda var oldukları ülke sayısında artış yaşayacaklarını söylüyor.

Sivaslı otan Ünal Karaca, bu itin önde gelen üç iş adamı ile ortak olarak, bir termal otel ve devre mülk sistemi kuruyor, inşaatın devre mülk kısmı bu yıl hayata geçecek. Diğer kısmı daha sonra tamamlanacak. Sivas Termal Yaşam Merkezi projesinde Sivas sıcak çermik termal kaynaklarını kullandıklarını belirten Karaca, 30 bin metrekare kapalı alana sahip tesiste toplam 190 dairenin yer alacağını söylüyor.Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu