Şirket Haberleri

Sinpaş GYO, office 365 ile maliyetleri yüzde 15 azalttı

cem topalOffice 365’i tercih ederek e-posta sistemini yenileyen Sinpaş, aynı zamanda şirket içinde kağıtsız ofis ortamına ve daha verimli doküman yönetimine geçti. Sinpaş GYO, bulut çözümünün tüm ihtiyaçlarını en kolay şekilde karşılayabileceğini gördü.

İnşaat sektöründe faaliyet gösteren Sinpaş GYO, bugüne kadar yaklaşık 10 büyük projeyi hayata geçirerek 7 bin satış ve 4 bin 500 ev teslimi gerçekleştirdi.


Sinpaş GYO BT Departmanı, eskiden zamanının büyük bir kısmını son kullanıcı desteği vermek, yedekleme yapmak ve sistemlerin ayakta kalması için geçirmek üzere kullanırken, bu işlerin yanında iş süreçlerine dahil olup diğer departmanlara da destek vermek hedefi taşıyordu. Bu ihtiyacın yanı sıra, Office 365’ten önce kullanılan sistem hem ihtiyaçları karşılamıyor hem de Sinpaş GYO’ya ekstra iş yükü çıkanyordu. E-posta sistemini yenilemek isteyen Sinpaş, aynı zamanda şirket içinde kağıtsız ofis ortamına ve verimli doküman yönetimine geçmeyi planlıyordu. Aynca farklı lokasyondaki kişilerin kendi aralannda görüntülü ve sesli görüşmeler ile toplantı yapma ihti-yaçlanna çözüm aranıyordu. Şirket yönetimi tüm bu ihtiyaçlan değerlendirerek bir bulut çözümünü çalışmalara başladı ve aradıklarım Microsoft’un bulut çözümü Office 365’te buldu.

Ekstra harcamalara son

Sinpaş GYO Bilgi Teknoloji Müdürü Hakan Cem Topal, şirket olarak Office 365 ile gerçekleştirdikleri dönüşümün sonuçlannı şöyle aktanyor: “Office 365 ile öncesinde yapamadığınız şimdi yapabildiğimiz bir çok şey var. Öncelikle artık kullandığımız kadar ödüyoruz. Personel sayısına göre ne kadar lisans gerekiyorsa o kadar lisans alıyoruz. Hem lisans takibi ile uğraşmıyoruz hem de eksik ya da fazla lisans bulundurmuyoruz. Aynca maliyetlerimizi önceden tahmin edip ekstra harcamalardan kaçınıyoruz. Projemizin maliyeti, aynı ürünleri şirket içinde kurmanın yaklaşık dörtte bir tutan kadar oldu. Yani toplam sahip olma maliyetini yüzde 75 oranında azalttık. Maliyetlerimizi Capex’den Opex’e çevirmiş olduk. Toplu bir alım veya maliyet yapmadan her aya ödemelerimizi yaydık”.Kurulum, bakım ve yedekleme işlemlerinde direkt Microsoft altyapısını kullanıp kişilere ve sisteme bağımlıklannın kalmadığını belirten Cem Topal, “Bizim için Microsoft yönetim, yedekleme ve afet yedekleme işlemlerini yapmış oldu. Güvenlik işlemleri için ekstra bir ürün kullanmamıza gerek kalmadı. Son sürüm yazılımlan kullanıyor olduğumuzdan iyileştirme projelerine gerek kalmadı. İnternete bağlı herhangi bir cihazdan her kullanıcı kendi yetkileri dâhilinde birlikte çalışabiliyor. Kullanıcılar 50 GB mail kotasına ve beş adet Microsoft Office lisansına sahipler. Böylelikle diğer bilgisayar-lannda ve tabletlerinde de Office’in son sürümünü ek bir yatınm yapmadan kullanıyorlar” diyor.

“Office 365 ile maliyetler azalırken son kullanıcı mutluluğunu sağlamış olduk. Aynı zamanda Bilgi Teknoloji Depertmanı’ndaki iş yükünü azaltmayı başardık, iş yükü azaldığı için kalan zamanda daha çok iş süreçlerine dahil olup diğer departmanlara yardımcı olabiliyoruz. Günümüzde bilgi teknolojilerini kullanmak her işletme için zorunlu hale geldi, ihtiyaçların öncelik sıralarına göre belirlenip faz faz yapılması projelerin başarısı için çok önemli. Projeler hayata geçirilirken uygun ürün ve/veya hizmetler seçilmeli. Microsoft gibi bir dünya devini ve onun yetkili çözüm ortaklarının seçilmesi durumunda, projelerin başarı ile sonuçlanma olasılığı çok artacaktır.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu