Şirket Haberleri

Shopi go’dan offIine’da üçüncü mağaza geliyor

Shopi goKlasik alışveriş sitelerinden farklı olarak lüks kategorisinde pazara giriş yapan Shopi go, online’dan offline’a geçiş yapan şirketlerden biri oldu. Şirket, kısa süre önce Nişantaşı’nda açtığı The Loft mağazasından sonra Bodrum’da ikinci mağazasını açtı. Ekim başmda ise Nişantaşı’nda üçüncü mağazasını açmaya hazırlanıyor.

Online alışveriş pazarı hızla büyüyor. Geçtiğimiz yıl 35 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşan pazarda her geçen gün yeni başarı hikayeleri yazılıyor. Bu isimlerden biri de 2012’de kumlan Shopi go.


Diğer alışveriş sitelerinden farklı olarak lüks kategorisinde pazara giriş yapan ve Türkiye’de olmayan markaların ürünlerini müşterileriyle buluşturarak farklılaşan şirket, kısa süre önce Nişantaşı’nda açtığı The Loft mağazasından sonra Bodrum’da ikinci mağazasını açtı. Ekim başında ise Nişantaşı’nda üçüncü mağazasını açacak. Böylelikle daha önce E-bebek.com ya da Altincicadde.com örneklerinde yaşandığı gibi bir internet sitesi daha online’dan offline’a geçiş yapmış olacak.

SADECE SEZON ÜRÜNLERİ

Kısa sürede gençler arasında hızla popülerleşen Shopigo.com’un anahtar kelimenin farklılaşmak olduğunu söyleyebiliriz. Bilindiği gibi Markafoni’nin açtığı yolda yüzlerce alışveriş sitesi faaliyete geçti. İçlerinde başarılı olanlar olduğu gibi, sonu hayal kırıklığı ile biten girişimler de karşımıza çıktı. Bu kadar kalabalık oyuncu içerisinde Shopi go’nun en önemli farkı, pazarda eksikliği olan bir alana odaklanması oldu.

Shopi go Genel Müdürü Alper Uzel, sadece giyim kategorisinde 180’in üzerinde tasarımcının koleksiyonlarına yer verdiklerini belirtiyor. Uzel, şöyle devam ediyor: “Müşterilerimize Türkiye’de bulunmayan markaların sadece sezon ürünlerini sunuyoruz. Tüm ekibimiz sürekli yeni marka arayışında. Satın alma ekibimiz ise moda haftalannın ardından Paris, Londra ve Milano’daki showroomlara giderek siparişlerini veriyor. Aslında normal bir mağaza gibi çalışıyoruz, Rakiplerimiz konsinye çalışırken, biz stoklu çalışarak farklılaşıyoruz.”

400 BİN KİŞİLİK PAZAR

110 bin aktif kullanıcıya sahip Shopi go’nun hedef kitlesi A gelir grubu. Alper Uzel, Shopi go’yu kurmadan önce yaptıkları pazar araştırmasında Türkiye’de yaklaşık 400 bin kişilik bir müşteri grubuna hitap ettiklerinin ortaya çıktığını ifade ediyor. Uzel, şunları söylüyor: “İnternet alışverişine henüz alışık olmayan müşterilerimizin deneme, dokunma ihtiyaçları doğrultusunda offline bir mağaza fikri doğdu. Nişantaşı’nda Shopi go The Loft mağazamızı açtık. Daha geleneksel alışverişi seven müşterilerimizi The Loft’ta ağırlıyoruz.”Şirket, The Loft’un ardından Bodrum Türkbükü’nün en popüler otellerinden biri olan Maki Hotel’in içinde 70 metrekarelik butik bir mağaza açtı. Daha çok yazlık ürünlerin satıldığı bu mağazanın ardından ekim ayında yine Nişantaşı’nda 300 metrekarelik alanda iki katlı konsept bir mağaza daha açılacak.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu