Perşembe , Haziran 21 2018
Anasayfa / Şirket Haberleri / SAİ ENERJİ, Enerjide tek yerli üretimi gerçekleştirdi

SAİ ENERJİ, Enerjide tek yerli üretimi gerçekleştirdisai enerjiSAİ Enerji, 2009 yılı sonunda Ulutek Teknopark’ta Makine Yüksek Mühendisi Bener Kurt, Makine Mühendisi Hamdi Erkal, Prof. Dr. Recep Yamankaradeniz ve Prof. Dr. Muhsin Kılıç tarafından kuruldu. Ağustos 2013’te ortaklık yapısı değişerek şirketin bütün hisseleri Bener Kurt’a devir oldu. Kuruluş sermayesi 10 bin TL olan şirket, bu rakamı 2012’de 2 milyon TL’ye ulaştırdı. Şirket her yıl ortalama yüzde 30 ciro artışı yaşıyor.
SAİ Enerji’nin temel işi enerji verimliliği odaklı süreçlerde iyileştirme sağlayacak sistemler geliştirmek. Ürünleri arasında atık enerji geri kazanım sistemleri, absorbsiyonlu soğutma sistemleri, kojenerasyon ve atık ısı geri kazanımı mevcut. Düşük sıcaklıklı baca gazlarından soğutma gerçekleştiren absorbsiyonlu soğutma sisteminin yüzde 100 kendi geliştirdikleri bir sistem olduğunu söyleyen SAÎ Enerji’nin sahibi Bener Kurt, “Bu tipte cihaz üreticisi Türkiye’de yok. Bu yeni çözüm ile birlikte yeni bir pazar oluşmasını bekliyoruz” diyor.

Şirketin şu ana kadar iki tane yurtdışı projesi oldu. Halihazırda Hollanda menşeili bir şirket ile devam eden bir projesi mevcut. Yurtdışmda bir biogaz tesisinin iç ısınma ihtiyacının atık ısı ile sağlanması ile ilgili bir projesi de devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Benzer Konular

Bunu da İnceledinizmi ?

Asansörde Küresel Türk Markası

ASANSÖRLER için otomatik kat ve kabin üretimi yapan Giresunlu Prolift firması, artan talebi karşılamak adına …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.