Şirket Haberleri

Profilo 2014’te küçük ev aletlerini de tanıtacak

bahriye baykalBugüne kadar buzdolabı, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesini tanıtmak için yaratıcı iletişim kampanyalarına imza atan Profilo, 2014’te küçük ev aletlerinin tanıtımını da yapacak. Profilo Pazarlama Müdürü Bahriye Bayraldı Tavukçuoğlu, 2014’te amıe temasının daha da derinleştirileceği iletişim çalışmalarını göreceğimizi anlatıyor.

Profilo, gerek tüketici beklentisine göre geliştirdiği ürünler gerekse iletişim çalışmalarıyla dikkat çeken markalardan biri. Geçen yıl Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi anketinde, beyaz eşya sektöründe en üst düzeyde müşteri memnuniyeti elde eden marka olarak seçilen Profilo, bu yıl içinde ürün gamına küçük ev aletlerini de ekledi. Lansmanı önümüzdeki yıl yapılacak küçük ev aletlerini BSH’nin sonbaharda Polonya’da satın aldığı fabrika üretiyor.


Profilo’nun bugüne kadar öne çıkarılan üç özelliği var; fiziksel dayanıklılık, erişilebilirlik ve empati.

2009 yılından beri anne temasım işleyerek ‘empati’ özelliğine odaklanan Profilo’nun küçük ev aletlerinde nasıl bir iletişim stratejisi izleyeceğini, Pazarlama Müdürü Bahriye Bayraklı Tavukçuoğlu ile konuştuk.

Beyaz eşyada olduğu gibi küçük ev aletlerinde de anne üzerinden iletişimi sürdüreceklerini söyleyen Tavukçuoğlu, OMD ve Rafineri’yle 2014’te yola devam edeceklerini anlatıyor. Konuyu etraflıca işlemeye ve her mecrayı kullanmaya özen gösterdiklerini ifade eden Tavukçuoğlu, her ne kadar en büyük paya sahip olsa da, son yıllarda JsflK HİS 1 bütçeleri içinde TV’nin oranının azaldığını, dijital ve etkinliğin payının ise arttığını anlatıyor.Bugüne kadar yaptıkları iletişim sayesinde marka bilinirliliklerini artırdıklarına da değinen Tavukçuoğlu, konuşmasını şöyle sürdürüyor: “Yapılan iletişim kampanyaları ilk akla gelen marka olma noktasında Profilo’nun öne çıkmasını sağladı. Bağlılık, tavsiye ile satış arttı.”

Üç yıldır annelere enerji tasarrufunu nasıl yapacaklannı anlattıklarına ve bu çerçevede 3 bin 500 hane gezdiklerine de vurgu yapan Tavukçuoğlu, annelere yönelik kitap çalışmalarının da olduğunu söylüyor.

Konuyu etraflıca işleyip her mecrayı kullanmaya devam edeceklerini anlatan Tavukçuoğlu, 2014’te temayı derinleştireceklerinin de altını çiziyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu