Şirket Haberleri

Polimeks, turizmden sonra tarım işine de giriyor

erol tabancaTürkmenistan’da yaptığı dev projelerle öne çıkan Polimeks, 20 yıla yakın bir süre bu ülkede başarılı faaliyetler yürüttükten sonra yakın zamanda Türkiye’de de yatırıma soyundu. Şirket, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi tarafından ihale edilen arazide Bademlik SPA ve Termal Otel projesini sürdürüyor. 40 milyon dolara hayata geçecek proje toplam 25 bin 619 metrekare alan üzerinde inşa edilecek.

Eskişehirli çocukluk arkadaşları Erol Tabanca ve Cem Siyahi’ye üniversite arkadaşları olan Abdullah Gözener’in katılmasıyla kurulan Polimeks’in Türkiye’deki ilk projesi olan otele ilişkin işletmeci konusunda da anlaşmaya varıldığını öğrendik. Bademlik SPA ve Termal Oteli’nde Rixsos ile el sıkışılmış durumda.


Önümüzdeki dönemde Türkiye’deki turizm projelerine ağırlık vermeyi planlayan şirketin diğer önemli bir projesini de Karaköy’de yapılması planlanan butik otel oluşturuyor. 1800’lü yıllarda yapılmış Liman Han’ı satın alan şirket, giderek gelişen bu bölgede butik otel yapmayı planlıyor. Ayrıca bireysel olarak Alaçatı’da bu yıl Alavya adlı butik fj Hgl. otelini açan Polimeks Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca, bu beldedeki projelerin devam edeceğini söylüyor.

Kurulduğu tarihten itibaren 8 milyar dolarlık projeye imza atan Polimeks’in Türkiye’de bulunmak istediği bir başka sektör ise tarım. İnşaat ve turizmin ardından tarım sektörüne girmek için harekete geçen şirket, topraksız tarım yapmak için Afyon civarında arazi arıyor. Tarım alanına 25 milyon dolara yakın bir kaynak aktarılması planlanıyor. Ön çalışmaların ve arazi arayışının sürdüğünü söyleyen Polimeks Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca, “Yatırımımız kapsamında seracılıkla ilgili ürünler yetiştirmek istiyoruz” diyor.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu